راز های تجارت

۳۰ راه از بهترین راه حل ها برای تبلیغات کسب و کار شما – با پول و یا بدون پول

برای بقا و رشد ، کسب و کار شما به مشتری نیاز دارد.  برای جذب مشتری، باید کسب و کار خود را تبلیغ کنید.  در گذشته، برای تبلیغات کسب و کار خود ، شما می بایست بین تبلیغات با تراکت ، بروشور، مجله یا آگهی در صفحه نیازمندی ها ی روزنامه تصمیم گیری می کردید .رفته رفته با افزایش جمعیت و تقاضای بیشتر برای کالا و خدمات و به همان میزان افزایش کار آفرینان و صاحبان کسب و کار و تولید کننده گان کالا و خدمات ، رقابت بین صاحبان کسب و کار برای داشتن مشتری بیشتر و سهم بازار بیشتر شدت گرفت . در این موقعیت و به واسطه توسعه و پیشرفت صنعت چاپ و اینترنت و دنیای دیجیتال و نیاز به تبلیغات بیشتر کسب و کار ها ، شرکت های تبلیغاتی ظهور کرده و تبلیغات کسب و کار به صورت یک علم و رشته تحصیلی به عنوان علم تبلیغات و بازاریابی و فروش در مهم‌ترین دانشگاه های جهان تدریس می شود .شرکت های تبلیغاتی با داشتن دانش تبلیغات و بازاریابی و فروش به صاحبان صنایع و کسب و کار کمک می کند تا محصول و کالای خود را به مشتری و مصرف کننده مربوطه معرفی کنند و سهم بیشتری از فروش را در این بازار پر رقابت داشته باشند .

امروزه تبلیغات برای بقا و فروش و رشد و گسترش کسب و کار ،  تبدیل به یک امر اجتناب ناپذیر شده . روش های تبلیغات بسته به نوع کالا و خدمات و بازار هدف و سرمایه و بودجه شما بسیار گسترده هستند .بنابراین اگر در تلاش برای یافتن بهترین راه‌ حل ها برای پیشرفت و توسعه کسب‌وکار خود هستید ، این را بدانید که :

 1. شما تنها نیستید

 2. گلدن مارت تنها پلتفرم بین المللی تبلیغات کسب و کار پارسی زبانان ، در هر کشوری که باشید ، همراه مطمئن شماست .

 در این مقاله ، گروه بازرگانی و بازاریابی و  فروش و  تبلیغات گلدن مارت قصد دارد 30 روش موثر برای توسعه و پیشرفت و برندینگ کردن کسب و کار  را  به شما معرفی کند . « چه بودجه ای نداشته باشید، چه بودجه محدودی داشته باشید ». 

در ادامه با موارد زیر همراه ما باشید :

 • موتورهای جستجو (گوگل (Google ) ، یاندکس ( Yandex ) ، بینگ ( Bing ) ، نقشه گوگل ( Google Map ) و نمونه های بومی سازی شده در کشور مربوطه برای مثال در کشور چین We Chat ).

 •  شبکه های اجتماعی (از جمله فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین، یوتیوب، تیک تاک و پینترست).

 •  بانک اطلاعات آنلاین مشاغل (گلدن مارت تنها بانک اطلاعات مشاغل بین المللی پارسی زبانان در همه کشورها می باشد)

 •  انجمن ها و اتحادیه های کسب و کار و انجمن های محلی  (حضور در رویدادها، حمایت‌های مالی و مطبوعات).

اگر می‌خواهید از رقبای خود پیشه بگیرید و مشتریان و سهم بازار بیشتری داشته باشید ، تبلیغ کسب‌وکارتان ضروری است، بنابراین بیایید با محبوب‌ترین کانال تبلیغاتی شروع کنیم: Google.

چگونه کسب و کار خود را در گوگل تبلیغ کنیم

 استفاده از گوگل برای تبلیغ کسب و کارتان بسیار ضروری است.  گوگل با تصاحب بیش از 90 درصد از سهم بازار، یکی از بهترین راه‌ها برای در دسترس بودن برای مشتریانی است که فعالانه به دنبال خرید کالا و یا خدمات مورد نیاز خود  هستند ، می باشد .  در اینجا بهترین راه ها برای استفاده از گوگل برای نشان دادن نام شما را معرفی می کنیم :

1. پروفایل کسب و کار Google خود را ایجاد و تأیید کنید .

 پروفایل کسب و کار Google به کسب و کار شما اجازه می دهد تا مشتریانی که در جستجو کالا و خدماتی مشابه با آنچه شما عرضه می کنید ، هستند ، شما را  در نتایج جستجو در Google Maps پیدا کنند و بدین سان شما یک قدم به فروش و داشتن مشتری جدید نزدیک تر می شوید . این فهرست رایگان باید در اولویت قرار گیرد.

کلید استفاده از پروفایل کسب‌وکار گوگل  برای تبلیغ کسب‌وکارتان، تأیید مالکیت کسب و کار خود از طریق حساب رایگان «Google برای کسب‌وکار من» است.  پس از مالکیت، می‌توانید نام کسب و کار  خود را برای نمایش بالاتر در نتایج جستجو و جستجوهای مرتبط‌تر بهینه کنید.در این روش کسب و کار شما در نقشه گوگل به صورت رایگان در ۲۴ روز و ۷ روز هفته در حال تبلیغ است .

2. طراحی وب سایت حرفه ای

 بدون توجه به اینکه کسب و کار یا مشتریان شما چقدر قدیمی هستند، وب سایت یک راه حل ضروری بازاریابی است.  وب سایت شما در حقیقت ویترین کالا و خدمات شما برای مشتریان فعلی و بالقوه است.  حتی اگر شما را در رسانه‌های اجتماعی یا گوگل پیدا کنند، می‌خواهند به وب‌سایت شما بروند و وب سایت شما مانند فهرست کسب و کار Google ، به تبلیغ کسب و کار شما در تمام ساعات شبانه روز کمک می‌کند.یک وب سایت تجاری خوب نه تنها به خودی خود به عنوان یک ابزار تبلیغاتی عمل می کند بلکه داستان کسب و کار شما و آنچه ارائه می دهید را بیان می کند، اطلاعات تماس را ارائه می دهد و شخصیت و ویژگی های متمایز برند شما را منعکس می کند – و‌ حتی برای اندازه گیری و و آمار پیشرفت و تعداد بازدید کنندگان و بهبود کسب و کار شما نیز ضروری است و میزان موفقیت تاکتیک های تبلیغاتی شما نیز نشان می دهد .

به عنوان مثال، هنگام اجرای تبلیغات در گوگل یا دیگر پلتفرم ها، به یک وب سایت  نیاز دارید که تبلیغاتی که در پلتفرم های دیگر انجام می دهید ، مشتری و کاربر را به وب سایت شما هدایت کند تا مشتری با خدمات و کالاهای شما در وب سایت شما آشنا شود .  هنگامی که اطلاعات مفیدی را در رسانه های اجتماعی ارسال می کنید، باید به وب سایت شما پیوند داده شود.  با وجود تمام کانال های بازاریابی که به وب سایت شما متصل می شود ، می توانید از تجزیه و تحلیل استفاده کنید تا ببینید کدام استراتژی ها بهترین عملکرد را دارند و درک کامل و  ارزشمندی در مورد مخاطبان خود به دست آورید.اگرچه راه‌حل‌های کاملاً رایگانی برای ایجاد یک وب‌سایت برای کسب‌وکارتان وجود دارد، اما اگر در مورد تبلیغ کسب‌وکارتان در این بازار پر از رقابت جدی هستید، به ناچار باید به سراغ  وب‌سایت پولی که توسط متخصصان برنامه نویسی طراحی می شود بروید.  داشتن نام دامنه مخصوص به خود، ظاهر و احساس حرفه ای، و استفاده از ابزار های آماری و تحلیل رقبا ، همگی برای رشد و گسترش کسب و کار شما ضروری هستند.

لازم به ذکر است که واحد آلفا سایبر زیرمجموعه و پشتیبان بخش برنامه نویسی ، طراحی و توسعه وب سایت و اپلیکیشن  گلدن مارت می باشد که  توسط نخبگان برنامه نویسی در زمینه طراحی سایت و تولید محتوا و سئو ( بهینه سازی سایت ) ، کسب و کار شما را در بازار پر رقابت دیجیتال همراهی می کند .

www.Alfa-Cyber.com

3. بهینه سازی موتورهای جستجو ( سئو – SEO )

 SEO ( سئو ) به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که باید بر روی سایت شما به صورت دائم انجام شود تا سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو گر مانند گوگل به رتبه های بالاتری در بازار پر رقابت اینترنتی ، قرار گیرد . موتور های جستجو گر مانند گوگل دارای شرایط و قوانین و الگوریتم هایی هستند که در صورت رعایت آن در وب سایت شما ، در هنگام رتبه بندی در نتایج جستجو ، وب سایت شما را در رتبه های بالا تر قرار می‌دهد و باعث می شود تا مشتری سایت شما را در صفحه اول و جزو سایت های اول ببیند .لازم به ذکر است که این الگوریتم ها و قوانین به صورت دائم در حال به روز رسانی و تغییر هستند ، خبر خوب اینکه آلفا سایبر با داشتن دانش به روز و تسلط کامل بر قوانین سئو به صورت تخصصی خدمات سئو را به شما ارائه می دهد .

هزینه ای که شما برای سئو انجام می‌دهید ، بازدهی طولانی مدت و ارزشمند تری نسبت به تبلیغات اسپانسری و پولی گوگل و یا دیگر موتورهای جستجو گر دارد . برای مثال : در تبلیغات کلیکی ، شما بر ازای هر کلیک مبلغی را به موتور جستجو گر مثلا گوگل پرداخت می کنید تا شما را در رتبه اول به مشتری نشان دهد . اما در رابطه با سئو ، محتوای ارزنده و خاص و تنظیمات و فعالیت هایی که بر روی معرفی سایت شما انجام می شود ، باعث آن می شود که سایت شما برای تعداد نا محدودی از مشتریان که در جستجوی کالا و یا خدماتی که شما ارائه می دهید هستند ، مورد نمایش در رتبه های اول صفحه اول گوگل قرار گیرد .

4. یک وبلاگ تجاری ایجاد کنید

داشتن یک وبلاگ تجاری در رابطه با کالا و خدماتی که ارائه می دهید و افزودن مطالب علمی و داشتن بخش چت و یا کامنت و پاسخ به سوالاتی که کاربران و علاقه مندان در وبلاگ شما مطرح می کنند تاثیر به سزایی در رتبه بندی سایت شما و به دست آوردن سهم بازار بیشتر ، خواهد داشت .سوالات و اصطلاحاتی که در وبلاگ تجاری خود مطرح میکنید ، کلمات کلیدی نامیده می شوند و هرچه محتوای بیشتری با هدف قرار دادن این کلمات کلیدی تولید کنید، فرصت های بیشتری برای نمایش کسب و کار خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو ایجاد می کنید.  مطالب وبلاگ تجاری شما می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 •  روش ها و پست های آموزشی

 •  پرسش و پاسخ

 •  نوشتن مصاحبه با یک متخصص صنعت

 •  پست های ایده پردازی

 •  پست های نمونه و مقایسه مطالب مختلف با یکدیگر

 •  پست های مهمان

 •  نظرسنجی از مشتریان

 •  پست های فصلی و مربوط به شرایط و اخبار روز

5. محتوای خود را به اشتراک بگذارید

 وبلاگی که تخصص، قابلیت دسترسی و تمایل واقعی شما برای کمک به مخاطبان را نشان می دهد، ابزار تبلیغاتی عالی برای یک تجارت است. 

بنابراین فقط پست ها را منتشر نکنید – آنها را تبلیغ کنید!

در رسانه های اجتماعی، از طریق خبرنامه ها و بهتر از این، اگر محتوایی را با در نظر گرفتن قابلیت اشتراک‌گذاری تولید می‌کنید، مطالب وبلاگ شما احتمالاً مورد توجه سایر وب‌سایت‌های معتبر قرار می‌گیرند که به سایت شما در سایت یا فیدهای رسانه‌های اجتماعی خود اشاره می‌کنند و به آن پیوند می‌دهند – و کسب‌وکار شما را برای شما تبلیغ می‌کنند.

6. تبلیغات گوگل ادز ( Google Ads )را اجرا کنید

 در حالی که سئو یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی است، یک استراتژی بلند مدت است که ممکن است هفته ها و حتی ماه ها طول بکشد تا نتایج را مشاهده کنید.  برای قرار گرفتن در معرض فوری بیشتر و در صورت داشتن بودجه، Google Ads یکی از راههای تبلیغات سریع است.  تبلیغات Google Ads در بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو، بالاتر از فهرست‌های اصلی و محلی نشان داده می‌شوند.  و در میان موتورهای جستجوی موجود، گوگل نه تنها به این دلیل که بیشترین سهم از ترافیک موتورهای جستجو را کنترل می‌کند، بلکه به دلیل سطح بالای انعطاف‌پذیری، ویژگی‌های ساخت آگهی و معیارهای دقیق عملکرد، محبوب‌ترین است.

اگرچه تسلط بر تبلیغات گوگل مدتی زمان و همچنین آزمون و خطای فراوانی را می طلبد، یک کمپین بهینه شده ارزش سرمایه گذاری را دارد. پلتفرم تبلیغاتی گلدن مارت به صورت کاملا تخصصی کسب و کار شما در بازار هدف به مشتریان بالقوه شما معرفی می کند . چگونه با استفاده از بانک های مشاغل  آنلاین ، کسب و کار خود را تبلیغ کنیم.

 مصرف کنندگان به طور معمول از بانک مشاغل آنلاین بازدید می کنند تا کسب و کارهایی را که متناسب با نیازهای خاص آنها هستند جستجو و بررسی کنند.  این سایت‌ها معمولاً وب‌سایت‌های پربازدید و طولانی مدت با اعتبار دامنه بالا هستند، بنابراین غیرمعمول نیست که صفحه نمایه یا نام کسب‌وکار شما از طریق یکی از این دامنه‌ها در صفحه اول Google نشان داده شود.  ایجاد پروفایل در بانک مشاغل گلدن مارت  زمان زیادی طول نمی‌کشد و می‌توانند به افزایش حضور آنلاین شما کمک کنند و کسب‌وکار شما را به مشتریان معرفی کند .

گلدن مارت تنها بانک مشاغل و کسب و کار پارسی زبانان در همه کشورها .

7. فهرستی را در دایرکتوری های اصلی ایجاد کنید

 سایت‌های دایرکتوری کوچک‌تر داده‌ها را از سایت‌های بزرگتر می‌کشند، به این معنی که با ایجاد فهرست‌ها در سایت‌های اصلی، احتمالاً به طور خودکار در دایرکتوری‌های کوچک‌تر نشان داده می‌شوید.  در زیر لیستی از دایرکتوری های اصلی برای شروع آورده شده است.  همه آنها رایگان هستند، اما اغلب دارای گزینه های پولی برای ویژگی های پیشرفته هستند.

 • Google

 • Yelp

 • Facebook

 • TripAdvisor, Angie’s List, etc.

 • Better Business Bureau

 • Glassdoor

 • Foursquare

 • Yellow/White Pages

 • Bing

8. پروفایل های خود را بهینه کنید

 ایجاد یک پروفایل یک قسمت است، اما بهینه سازی آن قسمت دیگری است.  با پر کردن تمام فیلدها در نمایه‌های خود، افزودن عکس‌ها و جمع‌آوری نظرات، می‌توانید جذابیت کسب‌وکار خود را بهبود بخشید و در جستجوها بالاتر از رقبا قرار بگیرید.  همچنین مهم است که مطمئن شوید اطلاعات شما در تمام پروفایل های شما با اطلاعات وب سایت شما مطابقت دارد.  ناهماهنگی‌ها می‌تواند باعث شود که گوگل در مورد قابل اعتماد بودن شما تردید کند.  در نهایت، مطمئن شوید که پروفایل خود را زیر نظر داشته باشید و هرگونه نادرستی را برطرف کنید، که ممکن است در صورت تکمیل خودکار پروفایل ها اتفاق بیفتد.

9. نظرات مشتریان آنلاین را دریافت کنید

 ما فقط به جمع آوری نظرات اشاره کردیم، اما از آنجا که نظرات برای مشاغل کوچک و محلی بسیار مهم است، آنها را باید جداگانه بررسی کنیم . تبلیغات سینه به سینه توسط مشتریان شما یکی از، شاید قوی ترین راه ها برای تبلیغ کسب و کار شما به افراد مناسب است.  کامنت ها  در وب سایت شما بسیار موثر هستند . اما کامنت ها و نظرات مشتریان در سیستم عامل های رسمی مانند Google، Facebook و Yelp بسیار موثر تر می باشند .

این وب‌سایت‌ها می‌توانند رتبه وب سایت  شما را افزایش دهند، و چون تدابیری برای جلوگیری از نظرات جعلی  دارند، مردم بیش از هر جای دیگری به نظرات اینجا اعتماد دارند.  به علاوه، کامنت ها و نظرات یک عامل رتبه بندی اصلی برای نتایج جستجوی محلی هستند.

10. نظارت و پاسخ به بررسی

 بسیاری از دایرکتوری‌های آنلاین به هر کسی اجازه می‌دهند فهرستی را اضافه کنند، بنابراین حتی اگر کسب‌وکار خود را فهرست نکرده‌اید، ممکن است همچنان در آنجا باشد و نظرات را جمع‌آوری کند.  مطمئن شوید که تا جایی که ممکن است پروفایل های خود را به روزرسانی کنید و مرتباً این سایت ها را زیر نظر داشته باشید.  از این طریق می توانید به نظرات پاسخ دهید – و این بهترین راه  برای تبلیغ کسب و کار شما است.

نه تنها می‌توانید بررسی‌های منفی را حل کنید (و حتی معکوس کنید)، بلکه روشی که به نظرات (مثبت و منفی) پاسخ می‌دهید، می‌تواند ارزش‌های برند شما را آشکار کند و به مشتریان جدید درباره تصمیم گیری استفاده از کالا و خدمات شما کمک کند .

چگونه کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنیم

 رسانه های اجتماعی یکی دیگر از راه های رایگان برای اطلاع رسانی درباره کسب و کار کوچک شماست.  محبوب‌ترین حساب‌های تجاری فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و توییتر هستند، بنا بر نوع کسب و کار خود  از سایت‌های دیگری مانند Pinterest یا Reddit استفاده کنید .

11. فیسبوک را در اولویت قرار دهید

 فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی آنلاین است و می تواند راهی عالی برای حفظ ارتباط با مشتریان فعلی و دستیابی به مشتریان جدید باشد.  تبلیغ کسب و کار شما در فیس بوک بسته به صنعت شما می تواند بسیار متفاوت باشد، اما در اینجا برخی از اصول اولیه وجود دارد:

 یک صفحه تجاری فیس بوک با اطلاعات تماس خود ایجاد کنید.

 از رویدادهای فیسبوک برای تبلیغ و به حداکثر رساندن حضور خود استفاده کنید.

 جلسات زنده فیس بوک و آموزشی اجرا کنید.

تبلیغات فیسبوک را فراموش نکنید!

 تبلیغات فیس بوک به شما امکان می دهد تا به مخاطبان بسیار خاصی دسترسی پیدا کنید، زیرا می توانید بر اساس اطلاعات پروفایل کاربر مانند وضعیت تأهل، شغل، علایق و موارد دیگر هدف قرار دهید.

12. ساخت پروفایل در LinkedIn

 لینکدین به چیزی بیش از مکانی برای ارسال رزومه آنلاین شما تبدیل شده است.  همچنین مکانی برای پیوستن به بحث‌های گروهی و ارتباط با مشتریان بالقوه است.  مشتریان بالقوه می توانند قبل از انجام کار با شما یا شرکت شما را بررسی کنند تا از تعداد کارمند شما و کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوابق پرسنل شرکت مطلع شوند. همچنین می‌توانید با ارائه دیدگاه‌هایی در بحث‌های گروهی و/یا ارائه پیوندهایی به محتوای مرتبط در وب‌سایت خود، کسب‌وکار خود را به طور غیرمستقیم در لینکدین تبلیغ کنید.

13. ویدیوهای تبلیغاتی و آموزشی خود را در یوتیوب آپلود کنید

 بازاریابی ویدیویی یک راه عالی برای تبلیغ کسب و کار شما است و YouTube به شما این امکان را می دهد که این کار را به صورت رایگان انجام دهید!  تبلیغ کسب و کار شما از طریق YouTube روشی موثر برای کمک به مشتریان یا مشتریان بالقوه برای ارتباط با کسب و کار شما است.  ساخت یک تیزر تبلیغاتی برای معرفی کسب و کار خود و سپس آپلود آن در YouTube ابزار فروش خوبی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آن را در صفحه اصلی وب سایت خود پست کنید یا در ایمیل ها برای مشتریان احتمالی ارسال کنید.

 همچنین می‌توانید فیلم‌های آموزشی، آموزش‌ها یا نکاتی را در کانال YouTube خود پست کنید تا توسط افرادی که به دنبال آنچه کسب و کار شما ارائه می‌دهد مورد بازدید  قرار گیرند .  گزینه های مقرون به صرفه زیادی برای ساخت فیلم وجود دارد.   همچنین می‌توانید ویدیوهایی را به پست‌های وبلاگ خود اضافه کنید که می‌تواند کیفیت سئوی آن‌ها را افزایش دهد .

14. در یوتیوب تبلیغ کنید

 مانند سایر استراتژی‌های پولی ذکر شده در این پست، تبلیغات YouTube می‌تواند سرمایه‌گذاری باشد که اگر درست انجام شود، نتیجه می‌دهد.  می‌توانید با ایجاد تبلیغات ویدیویی که قبل از ویدیوها در دسته‌های مرتبط پخش می‌شوند، یا از طریق تبلیغات متنی که در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند، در YouTube تبلیغ کنید .

15. مخاطبان خود را در اینستاگرام جذب کنید

اینستاگرام یکی دیگر از شبکه های اجتماعی است که می توانید در آن به صورت رایگان تبلیغ کنید . علیرغم اینکه اینستاگرام یکی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است که اخیراً راه‌اندازی شده است، اما اینستاگرام سومین پلتفرم پرطرفدار در آن‌جاست.  با فرمت‌های پست متنوع (تصاویر دائمی، داستان‌های کوتاه مدت، سریال‌های IGTV، جلسات زنده، و موارد دیگر)، راه‌های مختلفی برای استفاده از اینستاگرام برای جذب مخاطبان و تبلیغ کسب‌وکارتان وجود دارد. فروش و معاملات خود را با هشتگ ارتقا دهید تا دسترسی خود را افزایش دهید. مسابقاتی را با محصول/خدمت رایگان یا با تخفیف اجرا کنید تا سر و صدای مثبت ایجاد کنید (و فهرستی از فعالیتها را برای برنده شدن به آنها معرفی کنید ، برای مثال : برای شرکت در مسابقه و برنده شدن ، این پست را استوری کن و ده تا از دوستات رو mention کن ). توصیه ها و آموزش هایی را ارائه دهید تا به عنوان یک منبع قابل استفاده برجسته شوید.

OXFORD, UK – DECEMBER 5th 2016: An apple iPhone showing the instagram application alongside other instagram printed logos. Instagram is a popular social media application for sharing images and videos

16. در توییتر به اشتراک بگذارید

 توییتر یکی دیگر از کانال‌های رایگانی است که می‌توان از آن برای تبلیغ کسب‌وکارتان به‌صورت آنلاین استفاده کرد – عمدتاً اگر مخاطبان شما را افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله تشکیل دهند.معمولاً برای ایجاد مخاطب نیاز به فعالیت بیشتری دارد، اما اگر به طور مداوم فعال باشید، می‌توانید بر پلتفرم تسلط داشته باشید و مزایای آن را تجربه کنید.

17. Pinterest را فراموش نکنید

 در حالی که Pinterest اساساً روی اشتراک‌گذاری عکس‌ها متمرکز است، این واقعیت که عکس‌های شما می‌توانند به وب‌سایت شما پیوند داده شوند، فرصتی برای تبلیغ کسب‌وکار شما و جذب ترافیک بیشتر به سایت شما ایجاد می‌کند. Pinterest به ویژه برای مشاغل تجارت الکترونیک که به دنبال دستیابی به مخاطبان زن هستند (کاربران Pinterest به شدت به سمت جمعیت زنانه گرایش دارند) بسیار پلتفرم قدرتمندی است.  اگر این موضوع با اهداف شما مطابقت دارد، حتما در مورد فعال شدن در شبکه Pinterest فکر کنید.

18. TikTok را امتحان کنید

 TikTok تنها در سال 2016 راه اندازی شد، اما در حال حاضر در کاربران فعال از توییتر، لینکدین، اسنپ چت و پینترست پیشی گرفته است.  سهولت استفاده از آن در ایجاد ویدیوهای قانع کننده با جلوه های ویژه، آن را به یک پلتفرم بازاریابی ویدیویی عالی تبدیل می کند .

19. به انجمن های آنلاین بپیوندید

به جوامع و گروه های مرتبط با کسب و کار یا صنعت خود در لینکدین، ردیت، و فیس بوک بپیوندید و توصیه ها و پیشنهادات خوبی را در صورت داشتن مشکل یا سؤال به افراد ارائه دهید.  (مطمئن شوید که اطلاعات پروفایل شما به کسب و کار شما مربوط است .)

20. همکاری با سلبریتی ها و اینفلونسرها را امتحان کنید

 کسب‌وکار شما می‌تواند بخشی از جوامعی باشد که هم مبتنی بر جغرافیا و هم متمرکز بر موقعیت‌های خاص هستند، و اینفلوئنسرها افراد مشهوری در موقعیت جغرافیایی شما هستند.  آن‌ها افراد پر مخاطب ، بسیار محبوب و بعضا مورد اعتماد در موقعیت جغرافیایی شما هستند.  اینفلوئنسرها رسانه های اجتماعی و/یا وبلاگ زیادی دارند، به این معنی که نام بردن یا معرفی شدن توسط یکی از این اینفلوئنسرها می تواند کسب و کار شما را به مخاطبان گسترده و مرتبط معرفی کند  .با اینکه ، استفاده از سلبریتی ها و اینفلوئنسر مارکتینگ یک استراتژی دقیق است.  قبل از تماس با یک اینفلوئنسر، وقت بگذارید و با حساب‌های آنها در تمام شبکه‌ها آشنا شوید.  در مورد آنها نظر دهید، لایک کنید و محتوای آنها را به اشتراک بگذارید.  و مطمئن شوید که با مبلغی که ارزش خدمات آنها را دارد با آنها تماس بگیرید . بسیاری از حساب های کاربری افرادی که به عنوان اینفلونسر فعال هستند داری مخاطب بسیار زیاد رباتی و غیر واقعی می باشد و دقت کنید که تعداد پست های روزانه و نحوه ارتباط اینفلونسرها با مخاطبشان به چه صورت می باشد .

21. در تبلیغات رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید

 تبلیغات رسانه های اجتماعی یکی از آینده نگرترین، پرکاربردترین و سودآورترین انواع تبلیغات دیجیتال امروزی است.  بیش از 3.6 میلیارد نفر از آن استفاده می کنند و به طور مداوم در حال تکامل است تا استفاده آسان و ارزش استثنایی را برای هزینه دلاری تبلیغاتی شما ارائه دهد.  هنگامی که به درستی انجام شود، هزینه دلاری که شما پرداخت می کنید ، کسب و کار شما را به مخاطبان بسیار هدفمند معرفی می کند :

 •  آشنایی: مخاطبان خود را در کانال های پر طرفدار پیدا کنید .

 •  مقرون به صرفه بودن: هدف گذاری تضمین می کند که تبلیغات شما فقط به مرتبط ترین مخاطبان نشان داده می شود.

 •  محتوای پشتیبانی: شما باید به صورت مداوم تولید محتوا در رابطه با کسب و کار خود کنید و با مخاطبان در ارتباط باشید .

 •  وفاداری به برند: همواره شرایطی به وجود آورید تا  مخاطب های بیشتری علاقه مند باشند که به سمت  کسب و کار شما جذب شوند و برای دفعات متعدد دوباره به شما مراجعه کنند .

 •  تجزیه و تحلیل: داشتن اطلاعات و آمار دقیق از بازدهی تبلیغات برای تغییر و اصلاح تبلیغات بسیار مهم است .

22. روزنامه ها و مجلات محلی را فراموش نکنید

شاید امروزه ، ایده تبلیغات در مطبوعات محلی ترسناک به نظر می رسد، اما حقیقت این است که وبلاگ های محلی، روزنامه ها، نشریات آنلاین همیشه در جستجوی محتوای تازه هستند و مخاطبان خود را دارند . با منابع خبری محلی خود تماس بگیرید و ببینید که آیا می توانید مقاله ای را در رابطه با کسب و کار خود ارائه دهید .  اگر داستان کسب و کار شما به اندازه کافی قانع کننده و جالب است، حتی ممکن است بتوانید شخص دیگری را وادار کنید که یک مقاله حرفه ای برای شما  منتشر کند.همچنین می‌توانید  در رابطه با میزبانی ، مناسبتی  در محله خود بنویسید، یا از یک نویسنده محلی دعوت کنید تا در آن شرکت کند. اگر کمی بودجه بیشتری دارید، حتی ممکن است یک شرکت یا اپلیکیشن روابط عمومی را در نظر بگیرید تا مقالات و رپورتاژ های شما را در چندین منبع رسانه ای منتشر کنید.گلدن مارت به عنوان تنها پلتفرم تبلیغات  بین المللی کسب و کار پارسی زبانان ، رپورتاژها و مقالات شما را تدوین و منتشر می کند .

23. تبلیغات مشارکتی

 شراکت با مشاغل غیررقابتی که به مشتریان مشابهی خدمات می دهند می تواند راه بسیار خوبی برای تبلیغ کسب و کار شما در شبکه محلی شما باشد.  هنگامی که رابطه برقرار کردید، می‌توانید خدمات یکدیگر را از طریق فهرست‌های ایمیل و بروشورها یا کوپن‌های داخل فروشگاه یا با از طریق رسانه‌های اجتماعی به طور متقابل تبلیغ کنید.  از خلاقیت برای به حداکثر رساندن ارزش تبلیغاتی مشارکت نترسید.

برای مثال : نوشیدنی انرژی زا Redbull و دوربین فیلم برداری ورزشی GoPro . یکی در زمینه تولید نوشیدنی انرژی زا فعالیت دارد و تبلیغات آن از طریق مسابقات و فعالیت های ورزشی پر انرژی مانند چتر بازی و پاراگلایدر و ….. است و دیگری در زمینه تولید دوربین های فیلمبرداری کوچک با کیفیت بالا و ضد ضربه و ضد آب برای فیلم برداری از صحنه های مختلف ورزشی از جمله اسکی و چتر بازی و غواصی فعال است . این دو برند با یکدیگر رقابت در محصول ندارند اما مصرف کنندگان آنها در یک زمینه مشترک فعال هستند و این دو برند می توانند باهم تبلیغات مشترک داشته باشند .

24. حضور در مناسبت ها و رویدادها

 شرکت در رویدادهای محلی یک راه عالی برای افزایش حضور شما در جامعه است و برای برخی از انواع مشاغل بهتر از سایرین کار می کند. برای مثال : تامین هزینه ها و هدایای تبلیغاتی عمومی به مناسبت جشن شب یلدا در محل خود . آماده کردن لواشک انار بسته بندی تبلیغاتی شده با پیام تبریک و پخش آن بین رهگذران و مردم محل . با این روش شما به واسطه مناسبت شب یلدا و با نماد انار و با محصول خوراکی خوش طعم با طعم انار ، کسب و کار خود را به ساکنین معرفی و تبلیغ می کنید .

25. در رویدادهای محلی شرکت کنید، میزبانی کنید یا از آنها حمایت کنید

 حتی در دنیایی که به طور فزاینده ای دیجیتالی است، شرکت در رویدادها، میزبانی یا حمایت مالی از رویدادها در جامعه شما یک راه عالی برای تبلیغ کسب و کار شما و در عین حال تقویت ارتباط شما با مشتریان محلی است. می‌توانید کلاسی را در محل خود راه‌اندازی کنید، پیشنهاد دهید کلاسی را در یک مدرسه، کتابخانه یا سایر مؤسسات محلی تدریس کنید، یا حتی فقط میزبان یک رویداد سرگرم‌کننده فصلی و/یا خانوادگی باشید.  از زمانی که برای ایجاد و آموزش کلاس صرف می‌کنید، از شرکت کنندگان بخواهید از کلاس ویدیوی آموزشی بگیرند ، سپس آن ویدیو را در وب‌سایت و YouTube خود قرار دهید و شرکت کنندگان نیز در صفحه شبکه های اجتماعی خود قرار دهند .

26. ارسال پست

 علیرغم تسلط رسانه های دیجیتال امروزه، ارسال کارت پستال، بروشور، نامه یا انواع دیگر نامه ها همچنان می تواند راه بسیار موثری برای تبلیغ کسب و کار شما به مشتریان نزدیک باشد.  یکی از بزرگترین چالش‌های این روش تبلیغاتی این است که نمی‌توانید پست ‌های خود را دقیقاً هدف قرار دهید، بنابراین برای دریافت پاسخ باید حجم بالایی از نامه را چاپ و ارسال کنید.  مزیت این است که اگر آن را به درستی انجام دهید، تبلیغ کسب و کارتان از طریق پست می تواند به شما کمک کند تا مشتریان جدیدی را به دست آورید.همچنین می‌توانید برای مشتریان وفادار خود هدایای تبلیغاتی کوچکی را در طول تعطیلات بفرستید تا به آنها کسب و کار خود را یادآوری کنید  و (به احتمال زیاد) آنها کسب و کار شما را برای دوستان و خانواده‌شان تبلیغ می کنند .

« گلدن مارت تامین کننده انواع هدایای تبلیغاتی لوکس همرا همیشگی در تبلیغات کسب و کار شما »

27. تبلیغات محلی و آفلاین

 روزنامه ها، مجلات، رادیو، و حتی تلویزیون برخی دیگر از مکان های سنتی برای پرداخت هزینه برای تبلیغ کسب و کار شما هستند.  اگر قصد دارید کسب و کار خود را از طریق تبلیغات چاپی یا هر یک از این استراتژی های آفلاین تبلیغ کنید، نکته کلیدی این است که مطمئن شوید اطلاعات آماری کافی در رابطه با مخاطبان این نوع تبلیغات دارید تا بتوانید اثربخشی آن را پیش بینی کنید .

28. در نمایشگاه های تجاری شرکت کنید

 اگر حجم مخاطبان زیادی در سطح شهر و کشور و خارج از کشور  را هدف قرار می دهید و می خواهید محصولات خود را به خرده فروشان بفروشید، رفتن به یک نمایشگاه بزرگ ممکن است منطقی باشد.  اگر مطمئن نیستید که نمایشگاه تجاری چقدر برای شما مفید خواهد بود، و زمان کافی برای بررسی آن دارید، ممکن است قبل از سرمایه گذاری در غرفه خود به عنوان یک بازدید کننده شرکت کنید.

29. کمپین های بازاریابی ایمیلی را اجرا کنید

 بازاریابی ایمیلی برای سال‌ها وجود داشته است، اما این استراتژی به هیچ وجه در طول زمان کمتر کارآمد نشده است.  در واقع، 77 درصد از مردم ترجیح می‌دهند پیام‌های تبلیغاتی مبتنی بر مجوز را از طریق ایمیل در مقابل سایر روش‌های ارتباطی دریافت کنند.ایمیل یک کانال محبوب برای مصرف کنندگان و مشاغل به طور یکسان است:

 مردم دوست دارند مطلع بمانند.

 مردم دائما ایمیل خود را چک می کنند.

 می توانید لیست های خود را برای ایمیل های هدفمند و شخصی سازی شده تقسیم بندی کنید.

 بازاریابی ایمیلی 30 برابر به طور متوسط ​​بازگشت سرمایه ایجاد می کند.

 پلتفرم های بازاریابی ایمیلی انعطاف پذیری، خلاقیت و از همه مهمتر سهولت استفاده را ارائه می دهند.

Business tablet computer with email marketing. Vector concept for online advertising

30. از کارمندان خود مدافع بسازید

 رهبری خوب و رفتار مناسب با کارکنان شما به طور طبیعی آنها را به حامیان کسب و کار شما تبدیل می کند.  جلسات هم فکری برگزار کنید، مشارکت‌های پست وبلاگ کارمندان را تشویق کنید، چت‌های کنار آتش را میزبانی کنید، آنها را در رویدادهای محلی شرکت دهید، تبلیغات خانوادگی و دوستانه را اجرا کنید – برای آنها ارزش قائل شوید و آنها برای کسب‌وکاری که برای آن کار می‌کنند ارزش قائل می‌شوند.

چگونه کسب و کار خود را تبلیغ کنید: لیست کامل

 وقتی صحبت از تبلیغ کسب و کار شما می شود، بدون توجه به بودجه شما، گزینه های زیادی وجود دارد.  اجرای استراتژی های این مقاله مطمئناً نتیجه خواهد داد، به خصوص اگر به طور مرتب استراتژی خود را مرور و تجدید نظر کنید.

 ما در این مقاله موارد زیادی را پوشش داده ایم، بنابراین بیایید نحوه  تبلیغ کسب و کار خود را مرور کنیم:

 1.  پروفایل کسب و کار Google خود را ایجاد و تأیید کنید

 2.  یک وب سایت راه اندازی کنید ( آلفا سایبر در این راستا همراه مطمئن شماست )

 3.  وب سایت خود را سئو کنید ( آلفا سایبر متخصص سئو )

 4.  یک وبلاگ تجاری راه اندازی کنید

 5.  محتوای خود را به اشتراک بگذارید

 6.  تبلیغات گوگل را اجرا کنید

 7.  ایجاد پروفایل  در بانک های معرفی مشاغل ( گلدن مارت تنها پلتفرم معرفی و تبلیغات کسب و کار پارسی زبانان )

 8.  پروفایل های خود را بهینه کنید

 9.  نظرات مشتریان آنلاین را دریافت کنید

 10.  کامنت ها و نظرات کاربران را بررسی پاسخ دهید

 11.  فیسبوک را در اولویت قرار دهید

 12.  در لینکدین مشارکت کنید

 13.  ویدیوهای تبلیغاتی در یوتیوب منتشر کنید

 14.  از تبلیغاتی پولی یوتیوب استفاده کنید

 15.  مخاطبان خود را در اینستاگرام جذب کنید

 16.  صفحه کسب و کار خود را در توئیتر راه اندازی کنید

 17.  در Pinterest عضو شوید

 18.  TikTok را فراموش نکنید

 19.  به انجمن های آنلاین بپیوندید

 20.  با سلبریتی ها همکاری کنید

 21.  در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید

 22.  به دنبال تبلیغات در مطبوعات محلی باشید

 23.  با برندهای دیگر تبلیغات مشترک انجام دهید

 24.  حضور در اجتماع

 25.  میزبانی، شرکت، یا حمایت از رویدادهای محلی

 26.  ارسال پست مستقیم

 27.  تبلیغات آفلاین محلی را امتحان کنید

 28.  شرکت در نمایشگاه های تجاری

 29.  ایمیل های بازاریابی ارسال کنید

 30.  از کارمندان خود مدافع بسازید

این مقاله به قلم کیانوش زرین تخت نوشته شده است. برای انتشار و استفاده از آن ذکر نام نویسنده الزامی میباشد.           

با نویسنده آشنا شوید

کیانوش زرین تخت مالک پلتفرم جامع  گلدن مارت

 گلدن مارت  تنها پلتفرم معرفی و تبلیغات بین المللی کسب و کار پارسی زبانان ، جایی که به کسب و کارها کمک می کند تا بازاریابی و تبلیغات و فروش آنلاین خود را با موفقیت انجام دهند .  گلدن مارت  با همکاری نخبگان فروش و سئو و بازاریابی بین المللی ، کسب و کار شما را به سرعت در مسیر پیشرفت قرار می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *