آمازون

بهینه سازی لیست محصولات آمازون

یافتن محصول مناسب برای فروش در آمازون کلید موفقیت در سایت است. اما حتی اگر محصولی عالی و پرتقاضا می‌فروشید، فهرست بهینه‌شده محصولات آمازون چیزی است که فروش را افزایش می‌دهد و کسب‌وکار شما را به سطح بعدی می‌برد.در مطالعه اخیر Jungle Scout بین بیش از 1000 فروشنده آمازون، تقریباً نیمی از آنها اهمیت یک فهرست عالی را تشخیص داده و بر بهینه سازی لیست محصولات خود در سال 2022 متمرکز شده اند.با این حال، برای بسیاری، این بهینه سازی کار آسانی نیست. چه فروشندگان با تجربه باشند چه نباشند، 29٪ گفتند که ایجاد یک فهرست بهینه شده را چالش برانگیز می دانند.بنابراین، برای کمک به فروشندگان در درک نحوه ایجاد بهترین فهرست ممکن، ما در حال تجزیه و تحلیل محصولات موجود آمازون هستیم تا به شما نشان دهیم که چه کاری را به درستی انجام می دهند و چه کاری می توانند برای بهبود انجام دهند.

 نوشتن عنوان بهینه محصول آمازون

عنوان محصول بسیار مهم است زیرا کلمات کلیدی آن به الگوریتم A9 آمازون دقیقاً نشان می دهد که محصول شما چیست و اینکه آیا کالا همان چیزی است که خریداران شما به دنبال آن هستند یا خیر.به عبارت دیگر، همه چیز مربوط به ارتباط است.و اگرچه یک بحث آنلاین در مورد تعداد بهینه کلمات کلیدی و کاراکترها برای گنجاندن در عنوان محصول لیست وجود دارد، آمازون حداکثر تا 200 کاراکتر را برای اکثر دسته‌ها اجازه می‌دهد، بنابراین توصیه ما این است که تا حد امکان از آن استفاده کنید..

هنگام نوشتن عنوان خود، مطمئن شوید که شامل موارد زیر است:

 • مقدار محصول
 • اندازه محصول
 • ویژگی های مهم محصول
 • محصول برای چه کسانی است

عنوان محصول

هنگام نوشتن عنوان خود، مطمئن شوید که هیچ کلمه کلیدی را تکرار نمی کنید. آمازون اعلام کرده است که شما فقط باید یک کلمه کلیدی را در فهرست ذکر کنید و استفاده های اضافی از کلمه کلیدی ارزش قرار داده شده روی کلمه کلیدی را افزایش نمی دهد. علاوه بر این، همانطور که در شرایط خدمات خود ذکر می‌کنند، کلمات کلیدی با استفاده از همپوشانی کامل یا جزئی کلمات کلیدی با عبارت‌های جستجوی مشتری مطابقت داده می‌شوند.

نوشتن ویژگی های کلیدی

بعد از نوشتن یک عنوان بهینه شده، گام بعدی شما این است که بر روی ویژگی های کلیدی محصول به نام آنها در انتهای صفحه جزئیات آمازون تمرکز کنید.آمازون حداکثر پنج نقطه را در اختیار شما قرار می دهد و ما به شما پیشنهاد می کنیم از همه این فضا استفاده کنید، زیرا فرصت بیشتری برای گنجاندن کلمات کلیدی مرتبط و ارائه جزئیات قانع کننده در مورد محصول شما است.

نکاتی برای نوشتن امتیازات عالی آمازون:

 • در قسمت اول گلوله به ویژگی یا مزیت اصلی اشاره کنید
 • با توضیحات بیشتر ادامه دهید
 • در مورد ویژگی اصلی محصول و اینکه چه سودی برای مشتری خواهد داشت بنویسید
 • توضیح دهید که چگونه محصول شما به حل مشکل مشتری کمک می کند
 • اطلاعات مهم محصول مانند مقدار، اندازه، رنگ و مواد را درج کنید
 • برای متقاعد کردن مشتری بالقوه که به این محصول نیاز دارد، یک نسخه قانع کننده بنویسید
 • فقط نگویید که محصول شما با کیفیت تر است، دلیل آن را ثابت کنید
 • قبل از نوشتن عنوان خود، مطمئن شوید که قوانین صفحه جزئیات محصول آمازون را درک کرده اید.

نوشتن توضیحات بهینه محصول آمازون

توضیحات محصول در پایین صفحه جزئیات محصول قرار دارد و به فضای بیشتری برای صحبت بیشتر در مورد محصول شما اجازه می دهد.برای این بخش، بهتر است ویژگی‌ها و مزایایی را که نوشتید، تکرار کنید، اما با جزئیات بیشتر، زیرا حداکثر 2000 کاراکتر در توضیحات مجاز است.به خاطر داشته باشید که وقتی مشتری در حال خرید از برنامه تلفن همراه آمازون است، توضیحات محصول اول نمایش داده می شود.

کلمات کلیدی مناسب

وقتی صحبت از کلمات کلیدی برای آمازون ما می شودهمانطور که می بینید عنوان کوتاه است و چندان واضح نیست، فقط یک تصویر وجود دارد و تنها ویژگی های کلیدی همان عنوان است. این فروشنده فرصت های زیادی را برای بهینه سازی این فهرست با کپی جذاب، کلمات کلیدی مرتبط و تصاویر چشم نواز از دست می دهد.برای بهینه سازی بهتر این فهرست، بیایید با عنوان شروع کنیم. عنوان چیزی است که به محصول شما کمک می کند تا رتبه بالاتری در جستجو داشته باشد و مشتریان را به فهرست جذب کند.

انتخاب تصاویر محصول مناسب برای لیست آمازون:

در حالی که عنوان محصول شما، کالای شما را در مقابل مشتریان بالقوه قرار می‌دهد، و نکات مهمی که به فروش محصول شما کمک می‌کند، عکاسی محصول شما – به‌ویژه، تصویر اصلی شما – است که خریداران را وادار می‌کند تا از طریق نتایج جستجوی آمازون به فهرست واقعی شما کلیک کنند.

الزامات تصویر

همراه با تعدادی از الزامات دیگر، آمازون تصریح می کند که تصاویر محصول اصلی باید حداقل 1000 پیکسل در طولانی ترین ضلع و 500 پیکسل در کوتاه ترین سمت به منظور بزرگنمایی باشد. وقتی عکاسی را برای تصاویر محصول خود استخدام می کنید، مطمئن شوید که عکس هایی با کیفیت بالا تولید می کنند که نیازهای آمازون را برآورده می کند. در اینجا همه دستورالعمل های تصویر آمازون آمده است:

 • لیست هایی که تصویر اصلی ندارند در جستجو یا مرور ظاهر نمی شوند تا زمانی که لیست را اصلاح نکنید.
 • تصاویری را انتخاب کنید که واضح، غنی از اطلاعات و جذاب باشند.

تصاویر باید شرایط زیر را داشته باشند

 • محصولات باید حداقل 85 درصد تصویر را پر کنند. تصاویر باید فقط محصولی را نشان دهند که برای فروش است، با تعداد کم یا بدون وسایل و بدون لوگو، واترمارک، یا تصاویر درج شده. تصاویر ممکن است فقط حاوی متنی باشند که بخشی از محصول است.
 • تصاویر اصلی باید دارای پس‌زمینه سفید خالص باشند، باید عکس باشند (نه طراحی) و نباید شامل لوازم جانبی حذف شده باشند.
 • تصاویر باید حداقل 1000 پیکسل در طولانی ترین ضلع و حداقل 500 پیکسل در کوتاه ترین سمت برای قابلیت زوم باشند.
 • تصاویر نباید از 10000 پیکسل در طولانی ترین ضلع تجاوز کنند.
 • فرمت تصویر JPEG ترجیح داده می شود، اما می توانید از فایل های TIFF و GIF نیز استفاده کنید.

همچنین نشان دادن تمام زوایا از محصول  به خریداران بالقوه مفید خواهد بود. از آنجایی که خریداران نمی توانند هیچ یک از این اطلاعات را از روی دو تصویر موجود در لیست تعیین کنند، به احتمال زیاد به سراغ رقیبی با عکس های توصیفی تر خواهند رفت.همچنین توصیه می‌کنیم اینفوگرافیک‌ها و تصاویر سبک زندگی را برای اشاره به ویژگی‌های خاص و نشان دادن محصول در عمل ایجاد کنید.

نکات عکاسی محصول آمازون برای لیست شما

آمازون به شما اجازه می دهد هفت تصویر (شش عکس به اضافه عکس اصلی خود) را آپلود کنید. ما به شدت توصیه می کنیم از هر هفت اسلات استفاده کنید. حتی اگر محصول ساده ای دارید، محصول را در زوایای مختلف از جمله بسته بندی، کلوزآپ، عکس های سبک زندگی، گرافیک توضیحی و غیره نشان دهید.اطمینان حاصل کنید که تصویر شما حداقل 1000 پیکسل در طولانی ترین سمت است، زیرا این چیزی است که عملکرد شناور برای زوم را فعال می کند. این یک ویژگی بسیار مفید است که به مشتریان اجازه می دهد تا درک بهتری از کیفیت محصول شما داشته باشند. و این می تواند تبدیل شما را افزایش دهد.از تصاویر برای کمک به توضیح محصول خود برای کسانی که برای خواندن توضیحات محصول شما وقت نمی گذارند، استفاده کنید. به بزرگترین ایرادات و/یا سوالات مشتریان خود فکر کنید و آنها را بصورت گرافیکی مطرح کنید.تصویر اصلی خود را تقسیم کنید تا ببینید کدام کلیک و تبدیل بیشتری ایجاد می کند.

دریافت نظرات مثبت محصول آمازون

پس از بهینه سازی عنوان و تصاویر خود، باید بر روی دریافت نظرات عالی محصولات آمازون تمرکز کنید. و از آنجایی که بازخورد مثبت مشتریان قبلی به خریداران جدید کمک می‌کند تا ارزش محصول شما را درک کنند، کسب رتبه‌بندی خوب در مراحل اولیه بسیار مهم است.

گلدن مارت همراه همیشگی شما در دنیای تجارت الکترونیک می باشد. در واقع با گلدن مارت شما یک تیر و دو نشان دارید ، داشتن مغازه آنلاین فروش کالاهای خود در گلدن مارت برای پارسی زبانان و فروش کالاهای خود در آمازون در بازار کانادا و آمریکا .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *