راز های تجارت

گروه سواچ: برگیت Breguet

برگیت یک تولید کننده ساعت، ساعت و جواهرات لوکس سوئیسی-فرانسوی است که توسط آبراهام-لوئیس برگه در پاریس در سال 1775 تاسیس شد. از سال 1999، این شرکت تابعه گروه سوئیس بوده است. دفتر مرکزی آن در L’Abbaye، سوئیس است. قدیمی‌ترین مارک‌های ساعت‌سازی باقی‌مانده و پیشگام فناوری‌های ساعت‌سازی متعدد مانند توربیلون، که توسط آبراهام برگوئت در سال 1801 اختراع شد. آبراهام برگه همچنین اولین ساعت مچی جهان (Perpétuelle) را در سال 1780 اختراع و تولید کرد و همچنین اولین ساعت مچی جهان را در سال 1810 (Breguet No.2639 برای کارولین بناپارت، ملکه ناپل) ساخت.

برگیت یک سازنده ساعت بسیار معتبر است. در طول سال‌ها، مشتریان و صاحبان ساعت‌های برجسته برگیت عبارتند از: امپراتور فرانسه ناپلئون بناپارت، پادشاه جورج سوم، ملکه ویکتوریا، الکساندر اول روسیه، اتوره بوگاتی، سر وینستون چرچیل، سرگئی راخمانینوف، جواکینو روسینی، آرتور روبینشتاین و غیره بوده اند . به طور خاص، ساعت جیبی Breguet & Fils، پاریس شماره 2667 (1814) به عنوان یکی از گران‌ترین ساعت‌های جهان که تا کنون در حراجی فروخته شده است، که4.69 میلیون دلار آمریکا فروش رفته است. در این مقاله همراه ما باشید

تاریخچه برگیت

آبراهام-لوئیس برگه

برگیت در سال 1775 توسط Abraham-Louis Breguet، ساعت ساز سوئیسی که از پدر و مادری هوگنو در نوشاتل متولد شد، تأسیس شد. او ده سال ساعت سازی را زیر نظر فردیناند برتو و ژان آنتوان لپین مطالعه کرد و سپس کسب و کار ساعت سازی خود را در 51 Quai de l’Horloge در Île de la Cité در پاریس راه اندازی کرد. جهیزیه ای که با ازدواج او با دختر یک بورژوای مرفه فرانسوی حاصل شد، پشتوانه ای را برای او فراهم کرد تا کارگاه خود را باز کند.

ارتباطات برگیت در دوران شاگردی خود به عنوان ساعت ساز و به عنوان دانشجوی ریاضیات به او کمک کرد تا تجارت خود را ایجاد کند. ملکه ماری آنتوانت پس از معرفی خود به دربار، مجذوب ساعت بی‌نظیر برگیت شد. لویی شانزدهم چندین ساعت از او را خرید. در سال 1783، کنت سوئدی اکسل فون فرسن، که دوست و معشوقه مشهور ملکه بود، ساعتی را از برگیت سفارش داد که حاوی هر ساعتی باشد که در آن زمان به عنوان هدیه ای به ماری آنتوانت شناخته می شد. نتیجه یک شاهکار برگیت ، ساعت جیبی Marie-Antoinette (برگت شماره 160) است.

این تجارت موفقیت آمیز بود و در حدود سال 1807، آبراهام-لوئیس برگه، پسرش لوئیس-آنتوان را به عنوان شریک خود انتخاب کرد و نام شرکت را به “برگ و پسران” تغییر داد. لویی-آنتوان پس از مرگ پدرش در سال 1823 اداره شرکت را بر عهده گرفت. پس از بازنشستگی لوئی-آنتوان در سال 1833 (او در سال 1858 درگذشت) کسب و کار به نوه آبراهام-لوئیس، لوئی کلمان فرانسوا (1804-1883) واگذار شد.

لویی آنتوان (1851-1882) نوه آبراهام-لوئیس آخرین نفر از خانواده برگوئه بود که این تجارت را اداره کرد. اگرچه او دو پسر و یک دختر داشت، اما آنها وارد این تجارت نشدند، بنابراین شرکت Breguet ساعت ساز مشهور انگلیسی ادوارد براون از کلرکنول را برای مدیریت کارخانه پاریس استخدام کرد. براون در نهایت شریک شد و پس از مرگ نوه برگه، مالک و رئیس شرکت شد. هنگامی که براون در سال 1895 درگذشت، شرکت توسط پسرانش، ادوارد و هنری، اداره شد. پس از بازنشستگی ادوارد در اوایل دهه 1900، هنری براون رئیس شرکت شد.

برگیت و توسعه های اخیر

از سال 1870 تا 1970، برگیت متعلق به خانواده انگلیسی براون بود. خانواده براون اصالتا انگلیسی داشتند، ادوارد براون مدیر برجسته کارخانه بود که برگوئت را از نوه آبراهام-لوئیس، لوئی-فرانسوا، مهندس خریداری کرد. براون برند را از طریق سیاست آشفته فرانسه در اواخر قرن نوزدهم مدیریت کرد. تنها پس از مرگ ادوارد بود که شرکت شاهد افزایش فروش خود نزدیک به سطوحی بود که قبل از سال 1870 از آن برخوردار بود. پس از خانواده براون، مالکیت چندین بار در طول بحران کوارتز در دهه‌های 1970 و 1980 تغییر کرد. در سال 1976، Chaumet، مالک وقت برگیت ، کارخانه فرانسوی خود را تعطیل کرد و تولید را به Vallée de Joux در سوئیس منتقل کرد.

در سال 1987، برگیت توسط Investcorp خریداری شد. گروه برگیت از چهار شرکت تابعه تشکیل شده است: Montres Breguet SA، Breguet SA، Valdar SA و Nouvelle Lemania SA (که گروه برگیت در سال 1992 خریداری کرد). در نتیجه، ساعت‌های برند برگیت اکنون در کارخانه Nouvelle Lemania در سوئیس ساخته می‌شوند. به طور خاص، Montres Breguet SA شرکت اصلی است که ساعت‌ها را با نام تجاری ” برگیت ” می‌فروشد و برگیت SA نام شرکت توزیع گروه برگیت در فرانسه است.

در سال 1999، Groupe Horloger Breguet توسط گروه Swatch از Investcorp خریداری شد. Breguet یکی از اعضای فعال فدراسیون صنعت ساعت سوئیس FH است.

ساعت سازی

ساعت‌های برگیت اغلب به‌خاطر قاب‌های لبه سکه، صفحه‌های گیلوچه و عقربه‌های آبی رنگ (که اغلب به عنوان عقربه‌های برگیت شناخته می‌شوند) به راحتی تشخیص داده می‌شوند. برگیت علاوه بر ساعت، ابزار نوشتن، جواهرات زنانه و دکمه سرآستین نیز تولید می کند.

اختراعات قابل توجه

در ادامه برخی از اختراعات مهم آبراهام لوئیس برگه و شرکت برگوئت آورده شده است.

 • در سال 1780، ساعت خود سیم پیچ/خودکار جهان (Perpétuelle) را اختراع و تولید کرد.
 • در سال 1783، چشمه گونگ را اختراع کرد و پایه و اساس تکرارکننده های دقیقه ای را گذاشت.
 • در سال 1783، دست های Breguet را اختراع کرد.
 • در سال 1790، Pare-chute، یکی از اولین سیستم‌های حفاظت از ضربه در جهان را اختراع کرد.
 • در سال 1795، مارپیچ Breguet یا مارپیچ Breguet را اختراع کرد که تا به امروز به طور گسترده در صنعت ساعت سازی استفاده می شود.
 • در سال 1801، توربیلون را اختراع کرد که اثر گرانش را متعادل می کند.
 • در سال 1810، اولین ساعت مچی جهان (Breguet شماره 2639) را اختراع و تولید کرد.
 • در سال 1830، Breguet اولین ساعت بدون کلید را تولید کرد که مجهز به یک دستگیره پیچ خورده برای پیچیدن و تنظیم زمان بود.
 • در سال 1929، اولین حرکت تقویم دائمی (احتمالاً) جهان برای ساعت‌های مچی (Breguet شماره 2516) را ایجاد کرد.
 • در سال 2010، محور مغناطیسی را به ثبت رساند که برای بهبود دقت ساعت با استفاده از مغناطیس استفاده می‌شود.
 • در سال 2010، ضربه مغناطیسی را معرفی کرد.

رتبه بندی زیست محیطی

در دسامبر 2018، صندوق جهانی طبیعت (WWF) گزارشی رسمی منتشر کرد که رتبه‌بندی‌های زیست‌محیطی را برای 15 سازنده ساعت و جواهرساز بزرگ در سوئیس ارائه می‌کرد. Breguet به همراه 7 تولیدکننده دیگر از جمله Patek Philippe، Audemars Piguet و Rolex، کمترین رتبه زیست محیطی را به عنوان “دیرآمیز/غیر شفاف” دریافت کردند که نشان می دهد سازنده اقدامات بسیار کمی برای رسیدگی به تأثیر فعالیت های تولیدی خود بر محیط زیست انجام داده است.

نگرانی‌هایی در مورد عدم شفافیت در فعالیت‌های تولیدی و تامین مواد خام گرانبها مانند طلا وجود دارد که یکی از دلایل اصلی مسائل زیست‌محیطی مانند آلودگی، تخریب خاک و جنگل‌زدایی است. این وضعیت به ویژه در کشورهای در حال توسعه که تولیدکنندگان برتر طلا هستند، از جمله چین، روسیه و آفریقای جنوبی جدی است. تخمین زده می شود که بخش ساعت و جواهرات بیش از 50 درصد از تولید سالانه طلای جهان (بیش از 2000 تن) را مصرف می کند، اما در اغلب موارد شرکت های ساعت نمی توانند یا تمایلی به نشان دادن مواد اولیه و مواد اولیه خود ندارند. تامین کنندگان از فناوری های منبع یابی سازگار با محیط زیست استفاده می کنند.

گران ترین قطعات

 • در می 2012، یک ساعت جیبی Breguet، Breguet & Fils، پاریس شماره 2667، در حراج کریستیز ژنو با قیمت نهایی 4.69 میلیون دلار آمریکا (4339000 CHF) فروخته شد.
 • در می 2012، یک ساعت جیبی Breguet، Breguet، پاریس، شماره 4111، در حراج کریستیز ژنو با قیمت نهایی 2.75 میلیون دلار آمریکا (2،547،000 CHF) فروخته شد.
 • در می 2016، یک ساعت جیبی، Breguet & Fils، شماره 217، در حراج کریستیز ژنو به قیمت 3.33 میلیون دلار آمریکا (3،245،000 CHF) فروخته شد.
 • در دسامبر 2012، ساعت Breguet Sympathique No.128 & 5009 ، متعلق به فردیناند فیلیپ، دوک اورلئان، توسط ساتبیز به قیمت 6.8 میلیون دلار در نیویورک به حراج گذاشته شد و آن را به گرانترین ساعت برگوت تاریخ تبدیل کرد. در حراج فروخته شد این ساعت برای اولین بار در سال 1999 توسط ساتبیز به حراج گذاشته شد و پس از تعطیلی موزه مشهور تایم در راکفورد، ایلینوی، رکورد 5,777,500 دلار آمریکا را در نیویورک به فروش رساند.

ساعت جیبی Marie-Antoinette

در سال 1783، یکی از تحسین کنندگان ماری آنتوانت، ملکه فرانسه، ساعتی را از آبراهام-لوئیس برگه به عنوان هدیه برای ملکه سفارش داد. لازمه این بود که ساعت باید “تا حد امکان تماشایی باشد، و دارای کاملترین طیف تخصصی ساعت شناسی شناخته شده در آن زمان” باشد. محصول نهایی Breguet No.160 (ساعت جیبی Marie-Antoinette) بود. با این حال، ساعت تنها در سال 1827، 34 سال پس از مرگ ملکه در جریان انقلاب فرانسه، و چهار سال پس از مرگ آبراهام-لوئیس برگه (ساعت در نهایت توسط پسر آبراهام برگه تکمیل شد) به پایان رسید. در مجموع، ساخت این ساعت 44 سال طول کشید.ساعت در موزه هنرهای اسلامی اورشلیم نگهداری می شد تا اینکه در سال 1983 به سرقت رفت. در سال 2007، ساعت در نهایت بازیابی شد و به موزه بازگشت.

در هر جای دنیا که هستید،محصولات محصولات برگیت Breguet از سوئیس را از گلدن مارت تهیه کنید.

گلدن مارت تنها پلتفرم بین المللی تبلیغات و بازاریابی و فروش و برندینگ پارسی زبانان همراه مطمئن شما در تجارت جهانی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *