کانادا, مهاجرت

اسپانسرشیپ کانادا

اسپانسرشیپ کانادا

به تعریف ساده، اسپانسر به معنی حامی مالی است که می تواند در صورت واجد شرایط بودن، مقدمات مهاجرت و اخذ اقامت کانادا را برای فرد مورد نظر فراهم کند.

اسپانسر فردی است که دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا است و می تواند با طرح ویزای اسپانسرشیپ کانادا، اقامت کانادا و شرایط کار، زندگی و تحصیل را برای یکی از اقوام و یا اعضای خانواده فراهم کند.در واقع کانادا یکی از بهترین قوانین مهاجرتی در زمینه اسپانسرشیپ خانواده را دارد و سالانه افراد بسیاری از طریق برنامه اسپانسرشیپ به کانادا مهاجرت می‏ نمایند.

اسپانسرشیپ  برای کشور کانادا

بنابر اطلاعات ارائه شده در قوانین کانادا در صورتی که فردی دارای حداقل 18 سال سن باشد، می تواند تحت شرایط زیر اسپانسر برخی از اقوام واجد شرایط خود شده و براساس کلاس و دسته بندی خانوادگی، شرایط مهاجرت را برای ایشان فراهم کند:

 • اینکه دارای حق شهروندی و پاسپورت کانادا باشد
 • یا اینکه دارای اقامت دائم کانادا باشد.

قابل بین است که اگر شما می خواهید مقدمات مهاجرت دائم یکی از اقوام خود به کانادا را با اسپانسرشیپ فراهم کنید، باید موارد زیر را دارا باشید :

 1. از زمان ورود فرد دعوت شده به کانادا، حمایت مالی کامل خود را نشان دهید
 2. توانایی فراهم کردن نیازهای اولیه از جمله غذا، سرپناه و پوشاک را برای خود و فرد دعوت شده داشته باشید
 3. از این موضوع مطمئن شوید که عضو خانواده دعوت شده شما به کانادا، هیچ گونه نیازی به استفاده از خدمات اجتماعی دولتی این کشور ندارد.

اسپانسرشیپ کانادا شامل موارد زیر می ‏شود:

 1. اسپانسر همسر
 2. اسپانسر پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ
 3. اسپانسر فرزندان وابسته (شامل فرزندان به سرپرستی گرفته شده نیز می شود)
 4. اسپانسر سایر بستگان (خواهر و یا برادر، مشروط به داشتن شرایط خاص و قابل اثبات)

مشخصات اسپانسر ویزای اسپانسرشیپ

از نگاه اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، یک اسپانسر واجد شرایط، باید ساکن و در حال زندگی در این کشور باشد تا بتواند برای ویزای اسپانسرشیپ اقوام خود اقدام کند، اما در صورت بروز هر یک از موارد زیر، این شرط الزامی نیست:

 1. اینکه یک شهروند کانادایی باشید که در خارج از این کشور زندگی می کند
 2. به هنگام مهاجرت اقوام خود به کانادا، قصد برگشت به این کشور را داشته باشید
 3. اینکه اسپانسر همسر و یا فرزند دارای وابستگی مالی خود شده اید (فرزندی که خود دارای بچه نباشد)

زمانی که قصد دارید تا از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا، شرایط فرد مورد نظر(اعضای خانواده، اقوام) را برای مهاجرت و اقامت دائم کانادا فراهم کنید، باید موارد زیر را رعایت نمایید:

 1. دارای درآمد مورد نیاز برای شرکت در این طرح باشید
 2. به صورت کتبی با این موضوع موافقت کنید که از اقوام و افراد همراه وی، حمایت مالی می کنید
 3. این تعهد مالی از زمانی که فرد دعوت شده موفق به دریافت کارت اقامت دائم کانادا می شود، شروع شده و قابل اجراست
 4. براساس نسبت خانوادگی و سن فرد دعوت کننده (اسپانسر) و فرد دعوت شده، تا حداکثر 20 سال باید از فرد مورد نظر حمایت مالی به عمل آورید

در این بین، فردی که قرار است تحت اسپانسرشیپ قرار بگیرد، باید توافق نامه ای را امضا کرده و تعهد دهد که تمام تلاشش را برای کسب درآمد و تامین مالی خود در این کشور به عمل خواهد آورد. این موضوع شامل فرزندان 18 سال و یا بالاتر فرد می شود؛ به طور کلی فرزندان وابسته زیر 19 سال نیازی به امضا این توافق نامه نخواهند داشت.

شرایط اسپانسرشیپ از طریق ازدواج در کانادا

حمایت مالی از همسر در کانادا شامل تعهد به ارائه حمایت مالی از شخص تحت حمایت، از جمله هر فرزند تحت تکفل است. به عنوان یک حامی، شما ملزم به امضای تعهدی خواهید بود که وعده تامین نیازهای اولیه شخص مورد حمایت را می‌دهد.

این نیازهای اساسی عبارتند از:

 1. تامین مسکن، از جمله قبوض آب و برق؛
 2. تامین مواد غذایی و محصولات بهداشت شخصی؛
 3. تامین پوشاک و سایر اقلام ضروری برای زندگی روزمره؛
 4. تامین هزینه‌های پزشکی که تحت پوشش بیمه سلامت عمومی نیستند، مانند مراقبت از دندان و چشم.

تعهدات شما به عنوان حامی از لحظه‌ای که تعهد اجرایی می‌شود شروع می‌شود. مدت این تعهد 3 سال از روزی است که همسر یا شریک زندگی مشترک شما مقیم دائم می‌شود. شما نمی‌توانید تعهدی را لغو یا پس بگیرید، حتی اگر وضعیت شخصی یا مالی شما تغییر کند، پس از تایید درخواست حمایت از سوی اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC).

برای حمایت از همسر یا شریک زندگی خود به چه میزان درآمد نیاز دارید؟

هیچ شرط درآمد خاصی برای اینکه بتوانید از همسر یا شریک زندگی خود در کانادا حمایت کنید وجود ندارد. با این حال، الزامات مالی برای حمایت از همسر شامل موارد زیر است:

 1. شما باید نشان دهید که درآمد یا دارایی کافی برای حمایت از همسر یا شریک زندگی خود پس از ورود او به کانادا دارید.
 2. شما نباید از هیچ استانی مزایای حمایت از درآمد دریافت کنید یا در مراحل ورشکستگی باشید.

اگر مزایای بیمه کار یا مزایای از کارافتادگی دریافت می‌کنید، همچنان می‌توانید از همسر یا شریک زناشویی خود حمایت مالی کنید.

مدارک لازم برای اسپانسرینگ ویزا

روند ارائه اسپانسر ویزا به هر کشور و سیاست ویزای آن بستگی دارد. برای ویزاهایی مانند ویزای شینگن، اسناد پشتیبانی معمولی عبارتند از:

 1. نامه امضا شده توسط اسپانسر
 2. یک کپی اسکن شده از شناسه یا پاسپورت اسپانسر
 3. اسنادی مبنی بر وضعیت مالی اسپانسر
 4. اثبات آدرس

برای مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ، باید شرایط و چارچوب‌های خاصی در نظر گرفته شود و پرونده مهاجرتی افراد با دقت زیادی بررسی شود. از این‌رو با توجه به زمانبر بودن روند مهاجرت، بهتر است پیش از اقدام برای این کار، از شرایط و ضوابط آن به خوبی آگاه شوید. از آنجایی که ممکن است نقص مدارک روند مهاجرت شما را طولانی‌تر نماید، هنگام فرستادن مدارک باید اطمینان حاصل کنید که تمام آن‌ها را به خوبی جمع‌آوری کرده‌اید.فرد اسپانسر کننده هم باید تمکن مالی خود را به اداره مهاجرت کشور کانادا اثبات نماید تا بتواند اسپانسر اعضای خانواده خود باشد.

هزینه‌ های برنامه اسپانسرشیپ

هزینه های کلی برنامه اسپانسرشیپ خانواده شامل حق اقامت دائم کانادا، هزینه انگشت‏ نگاری، تست پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه می شود و طبق آخرین به روز رسانی به شرح جدول زیر ‏است. لازم به ذکر است که این هزینه ‏ها از طرف اداره مهاجرت به طور سالانه افزایش اندکی خواهند داشت.

شرح پرداختمبلغ به دلار کانادا
هزینه اسپانسرشیپ75
هزینه بررسی پرونده اسپانسر شیپ475
هزینه حق اقامت دائم500
هزینه اسپانسر هر فرزند150
هزینه بیومتریک (انگشت نگاری و عکس دیجیتال) برای هر فرد85
هزینه بیومتریک برای یک خانواده (تعداد 2 یا بیشتر)170

گروه تجاری گلدن مارت ارائه دهنده انواع خدمات در زمینه های متنوع می باشد. گلدن مارت شما را در زمینه اجاره خانه ،خرید خانه وآپارتمان،خرید بیزینس و سرمایه گذاری مطمئن و پرسود در کانادا یاری می کند. میتوانید به روز ترین و مفید ترین مقاله ها در زمینه های گوناگون را در مجله گلدن مارت مطالعه نمایید. همچنین می توانید از بخش آگهی گلدن مارت، برای خرید و فروش ،کاریابی و تبلیغ کسب و کار خود استفاده ببرید. گلدن مارت دوست و همراه شما .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *