روسیه, مهاجرت, واردات کالا

اتاق بازرگانی ایران و روسیه

 راه اندازی اتاقهای مشترک تسهیل روابط تجاری بین دو کشور است. اتاق ها سعی در گسترش سطح روابط بین بازرگانان  دوطرف از روش های مختلف مانند برگزاری سمینارها و شرکت در نمایشگاهها دارند.در این مقاله همه چیز را درباره اتاق بازرگانی مشترک بین کشور ایران و روسیه را بررسی کرده و برایتان شرح میدهیم.


تاریخچه


در سال 1985، هیئتی از اتاق بازرگانی ایران و شوروی از مسکو دیدن کرد. با سازماندهی مجدد ساختار اداره شوروی در سال 1991، تعداد اعضای روسی اتاق کاهش یافت، اما در همان سال 12 سازمان جدید به عضویت اتاق درآمدند. اتاق بازرگانی ایران و شوروی به اتاق مشترک ایران و روسیه تغییر نام داد و در بهمن 1372 تصویب شد. آخرین دوره انتخابات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در سال 1372 برگزار شد .

اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه از ابتدای تاسیس خود سعی کرده است با نهادها و سازمان های اقتصادی روسیه ارتباط موثر و قابل اعتمادی برقرار کند تا زمینه پیوند فعالیت اعضای خود با بازار بزرگ روسیه را ایجاد کند. علیرغم توسعه سیاسی و اقتصادی فراوان هر دو کشور، اتاق بازرگانی به فعالیت خود ادامه داد و موافقت نامه های دوجانبه همکاری با سازمان های مهم روسیه مانند اتاق بازرگانی و صنایع فدراسیون روسیه و بنیاد توسعه همکاری های روسیه امضا کرد.

رئیس اتاق بازرگانی روسیه حجم مبادلات تجاری دو کشور را تقریباً 3.5 میلیارد دلار دانست و تاکید کرد: ایران و روسیه با شناسایی فرصت‌ها و نیازهای مشترک خود و سرمایه‌گذاری مشترک در کشورهای آسیایی می‌توانند به طور موثر در منطقه فعالیت کنند. وی افزود: ایران ده ها محصول رقابتی دارد که می تواند ضمن بهره مندی از کیفیت، بازارهای منطقه را فتح کند، به عنوان مثال ایران در زمینه محصولات غذایی در منطقه برجسته است، بسته بندی کشور در سطح بین المللی منحصر به فرد است و ایران میتواند در این زمینه ها فعالیت های بسزایی داشته باشد.همچنین ایران میتواند با هزینه کمتر و از طریق تبلیغات و اطلاع رسانی دررتبه بالایی در منطقه قرار گیرد.


مدارک مورد نیاز جهت عضویت در اتاق ایران و روسیه


_ کپی شناسنامه متقاضی.
_ کپی گذرنامه متقاضی.
_ دو قطعه عکس سه در چهار رنگی پشت نویسی شده مدیر عامل یا متقاضی حقیقی.
_ کپی روزنامه رسمی مربوط به آگهی تأسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاصی حقوقی.
_ کپی پروانه تولیدی برای واحدهای تولیدی.
_ واریز مبلغ تعیین شده به شماره حساب بانک ملی در وجه اتاق بازرگانی یران و روسیه برای بازرگانانی که برای اولین بار عضو می شوند.
_ واریز مبلغ تعیین شده بایت حق عضویت سالانه در وجه اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه.
_ کپی کارت عضویت بازرگانی.
_ یا کپی کارت عضویت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران.
خدمات اتاق بازرگانی ایران و روسیه به اعضاء
_ گسترش روابط بازرگانی خارجی بین ایران و روسیه.
_ ارایه اطلاعات بازرگانی.
_ اعزام هیأتهای بازرگانی و اقتصادی به روسیه.
_ برگزاری سمینارها و کنگره های با موضوعیت گسترش همکاری های اقتصادی، تجاری و علمی ایران و روسیه.
_ برگزاری نمایشگاه و مشارکت دادن اعضای اتاق در آن.
_ حل مشکلات مربوط به قراردادهای تجاری طرفین.
_ دعوت از اعضا برای آشنایی بیشتر با هیأتهای روسی.
_ ارایه تسهیلاتی چون دعوتنامه و معرفی نامه برای صدور روادید به اعضا.
_ دعوت از اعضای علاقه مند به شرکت در کمیسیون های اتاق (مانند کمیسیون صنعت و معدن، کمیسیون بازرگانی، سرمایه گذاری و…)
_ ارتباط با سازمانهای اقتصادی روسیه و اتاق های بازرگانی و صنعت کشورهای منطقه دریای خزر و ایجاد پایگاه اطلاعاتی از اتاقهای منطقه.
_ تهیه و ارسال بولتن های خبری با جدیدترین اطلاعات در رابطه با قوانین و مقررات در فدراسیون روسیه و دیگر جمهوری های مشترک المنافع
هم اکنون با همکاران ما در ثبت شرکت فکر برتر تماس گرفته و از مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند گردید.

شرح کلی از اتاق مشترک ایران و روسیه

اتاق بازرگانی سازمانی است که در آن تجار عمده و صاحبان صنایع به دنبال تأمین منافع خود برای هماهنگی فعالیت های خود با نهادهای دولتی هستند که برای تسهیل روابط تجاری بین دو کشور ایجاد شده اند. هدف این اتاق ها توسعه روابط است. بازرگانان هر دو کشور سعی می کنند از طریق روش های مختلف از جمله برگزاری سمینارها و شرکت در نمایشگاه ها ارتباط برقرار کنند.

خدمات اتاق مشترک ایران و روسیه به اعضا

با کمک این سازمان روابط تجاری دو کشور تقویت می شود و امکان کسب اطلاعات جامع از فعالیت های تجاری فراهم می شود. با عضویت در این اتاق می توان هیئت های تجاری به روسیه اعزام کرد. اتاق بازرگانی توانایی برگزاری سمینارها و کنفرانس ها را دارد و با کمک آن می توان همکاری های اقتصادی و تجاری را تقویت کرد. اگر در قراردادهای تجاری بین دو کشور مشکلاتی وجود داشته باشد، اتاق بازرگانی وارد عمل شده و این مشکلات را حل می کند. اتاق بازرگانی از اعضا دعوت می کند تا با هیئت های روسی دیدار کنند و موانعی را که ممکن است در صدور گذرنامه وجود داشته باشد، برطرف کنند. تسهیل ارتباط با مراکز ارتباط تجاری صنعتی و دولتی و تهیه خبرنامه حاوی آخرین اطلاعات قوانین و مقررات فدراسیون روسیه نیز از وظایف این اتاق است.

 1. امکان اعزام هیأت های بازرگانی و اقتصادی به روسیه
 2. امکان دعوت از اعضاء جهت آشنایی با هیأت های تجاری  روس
 3. امکان مشارکت دادن اعضاء در نمایشگاه هایی که اتاق برگزار می کند
 4. امکان معرفی به سفارت روسیه جهت اخذ روادید تجاری در صورت داشتن شرایط لازم
 5. امکان دعوت از اعضاء علاقمند به شرکت در کمیسیون های اتاق:
 6. الف) کمیسیون صنایع غذایی، کشاورزی و غلات
  ب) کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت
  ج)کمیسیون حقوقی و داوری
  د) کمیسیون فاینانس و بانک


اهداف اصلی اتاق مشترک ایران و روسیه

یکی از اهداف اصلی این سازمان ایجاد روابط موثر و مستحکم با مراکز اقتصادی روسیه است و تمامی اعضای این اتاق با بازارهای بزرگ روسیه در ارتباط هستند. تغییرات بسیار بزرگی در دولت های ایران و روسیه رخ داده است اما با وجود همه تغییرات این سازمان به فعالیت خود ادامه داده است. اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با صنعت فدراسیون روسیه و بنیاد توسعه همکاری ها تفاهم نامه امضا کردند. تجارت بین ایران و روسیه زیاد است و تفاهم نامه های زیادی بین دو کشور منعقد شده است که با استفاده از پتانسیل آنها می تواند تاثیرات مثبتی در منطقه داشته باشد.

ایران در زمینه تولید پیشرو است و با کمک این سازمان می تواند بازار کشورهای منطقه را در اختیار بگیرد. یکی از زمینه هایی که ایران توانسته جایگاه خوبی برای خود به دست بیاورد، محصولات غذایی مانند صادرات خرما به روسیه است که علاوه بر خود مواد غذایی، بسته بندی بسیار خوبی نیز دارد که می تواند در بازارهای بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد. اتاق مشترک ایران و روسیه ممکن است تاثیر بسزایی در فروش کالاهای ایرانی در بازار مصرف روسیه داشته باشد.

گلدن مارت بهترین پلتفرم برای جستجوی کار بین پارسی زبان آمریکا ،کانادا،اروپا و خاورمیانه می باشد. با ما همراه باشید تا از مزایای آگهی رایگان،تبلیغ کسب و کارخود و دسترسی به مقالات مفید در زمینه تجارت الکترونیک آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *