تکنولوژی

مقایسه سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) نقش مهمی در افزایش ترافیک سایت شما دارد. با این حال، استفاده از روش‌های پنهان و مبهم (معروف به تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه) برای ارتقای رتبه‌تان می‌تواند منجر به جریمه‌هایی از جانب موتورهای جستجو شود. بنابراین، درک اینکه کدام شیوه بد تلقی می شوند و باید از آنها اجتناب شود ضروری است ولی در مقابل سئو کلاه سفید هم هست که قاونی سایت شما را ارتقا میدهد. در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید  خواهیم داشت و اینکه چگونه  سئو کلاه سیاه می‌تواند به وب‌سایت، رتبه‌بندی و شهرت شما آسیب برساند. با گلدن مارت در این مقاله مهم و جالب همراه باشید.

سئو SEO چیست؟

SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. به عبارت ساده، سئو به معنای فرآیند بهبود وب سایت شما برای افزایش دیده شدن آن در گوگل، مایکروسافت بینگ و سایر موتورهای جستجو است تا هر زمان که افراد به جستجو می‌پردازند:

 1. محصولاتی که می فروشید
 2. خدماتی که ارائه می کنید
 3. اطلاعات در مورد موضوعاتی که در آن تخصص و/یا تجربه عمیقی دارید.

برای آنها نمایش داده شود.

هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال پیدا شدن و کلیک روی آنها بیشتر می شود. در نهایت، هدف بهینه‌سازی موتور جستجو کمک به جذب بازدیدکنندگان وب‌سایت است که به مشتری یا مخاطبی تبدیل می‌شوند که مدام به سایت شما برمی‌گردد.

سئو کلاه سفید در مقابل  سئو کلاه سیاه

تفاوت بین سئو کلاه سیاه و کلاه سفید مربوط به تکنیک های خاصی است که هنگام تلاش برای بهبود رتبه وب سایت یا صفحه وب در موتورهای جستجو استفاده می شود.

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو فرآیندی است که از طریق آن می توان حجم و کیفیت ترافیک یک وب سایت را بهبود بخشید. هر چه یک سایت رتبه بالاتری در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) داشته باشد، طبیعتاً وب سایت بازدیدکنندگان بیشتری دارد. با توجه به اهمیت روزافزون موتورهای جستجو مانند گوگل، سئو یک استراتژی بازاریابی اینترنتی بسیار مورد توجه است. موتورهای جستجو رتبه بندی خود را از طریق الگوریتم های اختصاصی که مخفی هستند و به شدت محافظت می شوند تعیین می کنند. با این حال، این الگوریتم ها بر اساس اصول شناخته شده خاصی هستند. بهینه سازی موتورهای جستجو به دنبال اعمال این اصول برای بهبود رتبه جستجو است. تفاوت بین سئو کلاه سیاه و کلاه سفید به تکنیک هایی مربوط می شود که هنگام به کارگیری این اصول استفاده می شود.

سئو کلاه سیاه به تلاش هایی برای بهبود رتبه بندی به روش هایی اشاره دارد که توسط موتورهای جستجو تایید نشده و شامل فریب می شوند. آنها برخلاف دستورالعمل های فعلی موتورهای جستجو هستند. سئو کلاه سفید به استفاده از روش های عملی خوب برای دستیابی به رتبه های بالا در موتورهای جستجو اشاره دارد. آنها با دستورالعمل های موتورهای جستجو مطابقت دارند.

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه به مجموعه ای از اقداماتی اطلاق می شود که برای افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو از طریق ابزارهایی که شرایط خدمات موتورهای جستجو را نقض می کنند، استفاده می شود. اخیراً بیشتر برای توصیف هکرهای رایانه، سازندگان ویروس و کسانی که اقدامات غیراخلاقی با رایانه انجام می دهند،از این کلمه استفاده می شود.

سئو کلاه سیاه معمولاً به عنوان یک عمل تایید نشده تعریف می شود که با این وجود می تواند رتبه یک صفحه را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) افزایش دهد. این اقدامات خلاف شرایط خدمات موتور جستجو است و می تواند منجر به ممنوعیت سایت از موتور جستجو و سایت های وابسته شود. فهرستی از تاکتیک‌ها و استراتژی‌های به کار گرفته شده توسط متخصصان سئو کلاه سیاه در دستورالعمل‌های وب‌مستر Google و دستورالعمل‌های وب‌مستر بینگ آشکارا محکوم شده است.

تکنیک های کلاه سیاه

1. کامنت اسپم Comment Spam

یکی از راههای سئو کلاه سیاه قرار دادن لینک در قسمت نظرات سایت های دیگر می باشد.گوگل امروزه با به روزرسانی الگوریتم هایش به راحتی این کار را تشخیص میدهد و امتیاز منفی برای سایت شما اتفاق می افتد.

در حال حاضر اکثر وبلاگ های معتبر لینک هایی را که در بخش نظرات ایجاد شده اند به طور پیش فرض  nofollow  میکنند ، بنابراین موتورهای جستجو آن لینک را دنبال نمی کنند و به آن اعتباری نمی دهند. استفاده از ابزارهای ضد اسپم مانند ابزار رایگان reCAPTCHA گوگل یکی از راه‌های کاهش خطر اسپم محتوای تولید شده توسط کاربر است.

2. محصولات رایگان به ازای دریافت لینک ها   Free Products for Links

براساس قوانین گوگل مبادله محصولات رایگان یا حتی تخفیف بر روی کالا یا خدمات لینک ساختگی و نامناسب به حساب می آید . برای جلوگیری از اینکار باید لینک نوفالو شود، یعنی لینکی با تگ rel=nofollow بسازید. لینک نوفالو تضمین می کند که این لینک بر الگوریتم رتبه بندی موتور جستجو تأثیر نمی گذارد.

3. لینک های فوتر Footer Link

فوتر لینک ،لینک هایی هستند که در پایین صفحات وب سایت یافت می شوند و اغلب برای اهداف سئو و کمک به کاربر در سایت وجود دارند. اگر این لینک ها برای اهداف سئو و بالا بردن رتبه باشد گوگل آن را شناسایی کرده و جریمه درنظر خواهد گرفت و باعث ایجاد امتیاز منفی برای سایت شما می شود.

این موضوع را باید برایتان شرح دهیم که حتی اگر در فوتر سایت خودتان، لینک های خارجی داده اید که به وبسایت های شخص دیگری اشاره می کنند، باید مطمئن شوید که این وبسایت ها مرتبط هستند. باید اذعان کنیم که شما نباید تعداد زیادی لینک خارجی را به فوتر اضافه کنید، زیرا این غیر طبیعی به نظر می رسد و می تواند نوعی تکنیک سئو کلاه سیاه در نظر گرفته شود.

4. لینک های پنهان Hidden Links

ممکن است فکر کنید که می‌توانید لینکی را در متن وب‌سایت خود مخفی کنید یا با نمایش پیوند به همان رنگ پس‌زمینه آن را درسایت خود ارائه دهید، اما گوگل متوجه می‌شود و شما را به خاطر تلاش برای بازی دادن سیستم جریمه می‌کند.علاوه بر این، اگر به اندازه کافی لینک های نامربوط اضافه کنید، باعث می شود مخاطب کمتری برای وب سایت خود داشته باشید.

در زیر به تعدادی ازاین  لینک های پنهان اشاره میکنیم:

 • لینک هایی که رنگ متن و پس زمینه یکسانی داشته باشند.
 • لینک هایی که با استفاده از CSS مثلاً به اندازه یک پیکسل کوچک شده اند.
 • لینک هایی که با فونت سایز صفر داده شده اند.
 • لینک هایی که پشت یک تصویر قرار دارند.

5. خرید لینک  Buying Links

یک لینک با کیفیت بالا و مرتبط می تواند ترافیک را به دامنه شما هدایت کند و در عین حال به الگوریتم Google نیز بگوید که شما یک منبع قابل اعتماد هستید.یک بک لینک خوب همچنین می‌تواند به گوگل کمک کند تا وب‌سایت شما را ترسیم کند تا ایده بهتری از آنچه که در مورد آن هستید داشته باشد و به شما کمک کند تا به عنوان یک نتیجه جستجو به شما ارائه شود.

باید اطلاع داشته باشید که خرید بک لینک برخلاف دستورالعمل‌های وب‌مستر گوگل است و کارایی زیادی برایتان ندارد.اگراین اتفاق برایتان بیافتد  گرفتار پنالتی گوگل میشوید و برروی سایت شما آثار منفی بهمراه دارد.گوگل لینک هایی را که احتمالا خریداری شده و لینک هایی که به دست آمده را به راحتی ردیابی می کندو شما باید جریمه پرداخت کنید.

6. استفاده بیش از حد از Anchor Text

استفاده بیش از حد از متن تطبیق انکر تکست، نمایه بک لینک شما را مصنوعی جلوه می دهد. پروفایل های بک لینک مصنوعی به مرور زمان رتبه سایت شما را کاهش میدهند تا زمانی که به پایین ترین سطح خود برسید ، یا از فهرست خارج شوید.برای اینکه نمایه بک لینک شما عادی به نظر برسد، باید انکر تکست خود را تغییر دهید. برای تغییر دادن انکرتکست خود، از انواع نام تجاری و عبارات استفاده کنید.استفاده بیش از حد از انکرتکست می تواند سایت شما را برای موتورهای جستجو اسپم به نظر برساند و منجر به جریمه موتورهای جستجو شود.

7. بک لینک های مخرب Malicious Backlinks

برخی از متخصصان سئو کلاه سیاه سعی می کنند از سیستم جریمه گوگل برای پیشبرد دستور کار خود استفاده کنند و با داشتن وب سایت هایی که نمی خواهید آنها را با لینکی به شما مرتبط کنید تا رتبه صفحه خود را پایین بیاورید.مواقعی اتفاق می افتد که رقبا دست به این کار می زنند  یعنی با بک لینک های نامربوط به سایت شما باعث آسیب زدن به رتبه تان شوند .به همین دلیل، گوگل فرمی را ایجاد کرد تا به شما در رد کردن لینک ها کمک کند.به این ترتیب، وقتی بک لینک های خود را مرور می کنید، بک لینک های نامربوط را به راحتی شناسایی کنید.

8. شبکه‌های وبلاگ خصوصی   PBNs

شبکه‌های وبلاگ خصوصی (PBNs) مجموعه‌ای از وبلاگ‌هایی هستند که توسط یک فرد برای ایجاد لینک به یک سایت و کمک به رتبه‌بندی آن در گوگل ایجاد می‌شوند. این یک راه قدرتمند برای ایجاد تعداد زیادی لینک از دامنه های مختلف به یک سایت است. صاحب شبکه این قابلیت را دارد که محتوا را هر طور که می‌خواهد تغییر دهد، تعداد لینک‌هایی را که می‌خواهد اضافه کند و محتوا را به خواسته‌های خود دستکاری کند تا رتبه یک سایت را افزایش دهد.

PBN ها گروهی از وب سایت ها هستند که برای افزایش رتبه بندی اعضای خود در موتورهای جستجو به یکدیگر لینک می دهند. PBN ها معمولاً با خرید و تنظیم نام های دامنه منقضی شده با مقادیر PageRank بالا ایجاد می شوند.PBN ها مخالف شرایط خدمات گوگل هستند. آنها می توانند در افزایش رتبه در یک دوره کوتاه بسیار موثر باشند. اگر گوگل یک PBN را کشف کند، اعضای آن می توانند رتبه بندی خود را کاهش دهند. همیشه مطمئن شوید که پروفایل بک لینک خود را هر ماه کنترل می کنید.

9. پرکردن متن از کلمه کلیدی  Keyword Stuffing

پر کردن کلمات کلیدی یک تکنیک قدیمی است سالهای قبل بیشتر استفاده میگردید. قبل از دهه 2000این روش بسیار محبوب بود، تا زمانی که گوگل متوجه شد که محتوای با چگالی کلمات کلیدی زیاد استفاده شده در متن محتوا مطلوب نیست.

برای مثال، اگر مدیر شرکتی هستید که چیپس می‌فروشد و کسی از شما می‌پرسد که آیا چیپس‌های شکلاتی دارید، شرط می‌بندم که به آنها پاسخ ندهید: «ما چیپس‌های شکلاتی داریم. پرفروش‌ترین محصول ما چیپس‌های شکلاتی هستند، زیرا این چیپس‌های شکلات طعم بهتری نسبت به چیپس‌های ساده ما دارند و مشتریان ما شکلات را دوست دارند، بنابراین چیپس شکلات تصمیم بهتری خواهد بود. شکلات چیپسی را امتحان کنید.» اینگونه صحبت کردن رایج و مورد پسند نمی باشد. استفاده مکرر از یک کلمه کلیدی در یک مقاله یا یک قطعه کوچک از متن – مانند تعریف یک کلمه با استفاده مکرر از یک کلمه است. این طبیعی و منحصر به فرد نیست. این تجربه کاربری بدی است و بدتر از همه، شما را به دلیل محتوای کم کیفیت توسط الگوریتم گوگل جریمه می کند.

10. محتوای پنهان Hidden Content

مانند لینک های مخفی، محتوای پنهان نیز وجود دارد و محتوایی است که به همان رنگ پس‌زمینه ساخته شده است.این تاکتیکی است که قصد دارد تا حد امکان عبارات کلیدی، کلمات کلیدی طولانی و کلمات مرتبط با معنایی را در یک صفحه قرار دهد.البته، الگوریتم گوگل می تواند تفاوت بین کلمات کلیدی داخل پاراگراف و کلمات کلیدی پنهان در پس زمینه را تشخیص دهد. و امتیاز منفی کسب کنید.

11. نخ ریسی مقاله  Article Spinning

چرخش مقاله باید جایزه بدترین تاکتیک سئو کلاه سیاه موجود را دریافت کند. این زمانی است که شما یک مقاله را می گیرید و آن را به یک سیستم خودکار وارد می کنید که صفت ها را با مترادف ها جایگزین می کند و جملات خود را دوباره ترتیب می دهد تا مقاله جدیدی ایجاد کنید که منحصر به فرد به نظر می رسد.متأسفانه، تقریباً همیشه به نظر می رسد که مقالات چرخانده شده توسط شخصی با گرامر ضعیف نوشته شده است. این کاردر سئو کلاه سیاه در نظر گرفته می شود زیرا شما هیچ اطلاعات ارزشمند و مرتبطی برای کاربر ارائه نمی کنید. اگر در مورد موضوعی که قبلاً در یک مقاله به آن پرداخته اید چیز جدیدی کشف کردید، می توانید اطلاعات جدید را به عنوان به روز بنویسید. به این ترتیب می توانید به رتبه بهتر آن مقاله کمک کنید و به آن رونق دهید.

12. کلیک طعمه  Clickbait

Clickbait یک عنوان چشم نواز و فریبنده است که تنها با این هدف نوشته شده است که شما را روی آن کلیک کنید. در تیتر یک چیز می گوید و در سایت چیز دیگری. از عباراتی برای جذب شما استفاده می کند مانند “باور نمی کنید …” ، “اخبار مهم درباره …” ، “تکان دهنده!! شما باید این را ببینید…” و غیره و غیره. این تکنیک فریب دهنده باعث کاهش CTR شما می شود و در دراز مدت برای سایت شما مضر است. معمولا کسانی که از clickbait استفاده می کنند می خواهند بر اساس تعداد کلیک ها درآمد کسب کنند. شما می توانید این تکنیک بیش از حد را در روزنامه ها مشاهده کنید.

13. محتوای تکراری  Duplicate content

محتوای تکراری همانگونه که از نامش پیداست محتوایی است  که چندین بار در صفحات وب مختلف منتشر شده است. در حالی که گوگل تایید کرده است که هیچ مجازاتی برای محتوای تکراری وجود ندارد، انتشار محتوای تکراری پیامدهایی دارد.به زبان ساده، محتوای تکراری از نتایج جستجو حذف می شود. اگر سه صفحه وب با محتوای یکسان منتشر کنید، گوگل فقط یکی از آن صفحات را در SERP ها نمایش می دهد. شما هرگز هر سه رتبه را نخواهید داشت.

14. کلاکینگ  Cloaking

Cloaking یک تکنیک سئو کلاه سیاه است که در آن یک وب سایت محتوای متفاوتی را اشخاص  و خزشگرهای موتورهای جستجو نشان می دهد. هدف Cloaking بهبود رتبه وب سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) با ارائه محتوای خزشگر موتورهای جستجو بهینه شده برای کلمات کلیدی خاص است. با این حال، این می تواند برای کاربران گمراه کننده باشد، زیرا ممکن است روی نتیجه کلیک کنند و انتظار دیدن یک چیز را داشته باشند، اما در عوض به صفحه ای با محتوای متفاوت منتقل می شوند. این کار می تواند به دلایل مختلفی انجام شود، از جمله پنهان کردن محتوای بی کیفیت از گوگل یا نمایش عمدی محتوای مختلف . Cloaking همچنین می تواند محتوای اضافی را بر اساس موقعیت جغرافیایی، نوع مرورگر یا عوامل دیگر به کاربران ارائه دهد.

15. صفحات درگاه  Doorway Pages

صفحات درگاهی (صفحات پل، صفحات پورتال، صفحات پرش، صفحات درگاهی یا صفحات ورودی) صفحات وب هستند که برای دستکاری عمدی نمایه های موتورهای جستجو (هرزنامه سازی) ایجاد می شوند.همچنین صفحه درگاه صفحه‌ای است که برای رتبه‌بندی کلمات کلیدی خاص (اغلب طولانی) در حین ارسال بازدیدکنندگان به صفحه دیگری ایجاد می‌شود. این یکی از عناصر سئو کلاه سیاه است. برای گوگل، صفحات ورودی اسپم وب هستند زیرا برای جستجوگران ارزشی ندارند. صفحات Doorway نمونه ای از سئو کلاه سیاه هستند، اقداماتی که خلاف مقررات موتورهای جستجو هستند، می توانند به رتبه بندی سئو شما آسیب جدی وارد کنند و حتی می توانند سایت شما را در لیست سیاه قرار دهند.

16. طعمه و سوئیچ Bait and Switch

طعمه و سوئیچ روشی نادرست برای تغییر محتوای شما فقط برای رتبه بندی صفحه است. اولین قدم این است که یک صفحه برای گوگل با مجموعه ای از کلمات کلیدی بنویسید و پس از رتبه بندی، نویسنده آن را با پروژه یا محصول دیگری تغییر دهد. وقتی کاربران وارد سایت می شوند، چیز کاملا متفاوتی را می بینند. این در واقع یک ایده حیله گرانه است و فردی که این تکنیک را ارائه کرد خلاق بود. این روش ساده برای فریب دادن گوگل ممکن است در گذشته به خوبی کار کند، اما اکنون شما را تحریم می کند و باعث گرفتن امتیاز منفی برای شما می شود.

در سال 2011، Groupon از «Bait and Switch» در تبلیغات جستجو استفاده کرد و توسط یک شرکت تور اتوبوسرانی در سانفرانسیسکو به اجرای «اقدامات تجاری و تبلیغاتی نادرست و گمراه‌کننده» متهم شد. کلمه کلیدی که آنها استفاده کردند “منطقه برف بازی روستای شیبدار” بود.

17. استفاده از ریدایرکت های نادرست  Using misleading redirects

در این روش ریدایرکت های نادرست تنظیم شده است که افراد را به وب سایت های مختلف هدایت می کند. راه دیگر ارسال یک صفحه با کیفیت بالا به یک صفحه با کیفیت کم برای افزایش رتبه جستجوی آن است. ریدایرکت های نادرست  یکی دیگر از ترفندهای سئو کلاه است که برای گمراه کردن مخاطبان و جستجوهای کاربران استفاده می شود.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید اصطلاحی است که شیوه هایی برای بالا بردت رتبه سایت در گوگل  را توصیف می کند که توسط موتورهای جستجو تایید شده است. هدف یک استراتژی سئو یا بهینه‌سازی موتور جستجو این است که یک وب‌سایت در نتایج موتور جستجو بالاتر ظاهر شود. موتورهای جستجو بر اساس بسیاری از فاکتورهای مرتبط با هر وب سایت، تعیین می کنند که کجا وب سایت ها را رتبه بندی کنند. سئو برای تنظیم وب سایت شما برای تطابق بهتر با عواملی است که موتورهای جستجو می خواهند.

چند نمونه از استراتژی های سئو کلاه سفید عبارتند از:

 • بهینه سازی صفحات وب برای کلمات کلیدی خاص
 • ایجاد محتوای با کیفیت بالا
 • بهبود سرعت وب سایت
 • استفاده از متا تگ های توصیفی
 • بهبود ناوبری سایت
 • آسان کردن وب سایت برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه
 • توسعه یک استراتژی پیوند داخلی
 • شبکه سازی برای به دست آوردن بک لینک
 • درگیر شدن در رسانه های اجتماعی

سئو کلاه سفید در تضاد با سئو کلاه سیاه است که در آن کاربر سعی می کند با استفاده از روش های فریبنده در موتورهای جستجو رتبه بالاتری کسب کند. توصیه می شود همیشه از روش های سئو کلاه سفید استفاده کنید، زیرا روش های سئو کلاه سیاه می تواند منجر به حذف وب سایت از نتایج موتورهای جستجو شود. علاوه بر این، هر روشی که موتورهای جستجو برای مصرف کنندگان مضر بدانند، مانند ارائه اطلاعات گمراه کننده، نیز از تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند.

سئو کلاه سفید چه خصوصیاتی دارد

1. از دستورالعمل های موتور جستجو پیروی می کند

پذیرفته‌شده‌ترین تعریف سئو کلاه سفید این است که از دستورالعمل‌های وبمستر گوگل پیروی می‌کند.اینها قوانینی هستند که گوگل برای تعریف روش مناسب برای بهینه سازی سایت وضع کرده است.و در حالی که آنها کمی جزئیات را در مورد اینکه یک استراتژی سئو «اخلاقی» چگونه به نظر می رسد وارد می کنند، اساساً می توان آنها را با یک ایده ساده خلاصه کرد: دستکاری نکنید.بنابراین، به طور کلی، اگر سعی در دستکاری رتبه‌بندی یا فریب الگوریتم گوگل ندارید، احتمالاً از دستورالعمل‌های آن‌ها پیروی می‌کنید و از سئو کلاه سفید استفاده می‌کنید.

2. بر مخاطب انسانی تمرکز دارد

سئو کلاه سفید شامل ایجاد تغییراتی است که برای بازدیدکنندگان سایت مفید است.و وقتی در نظر می گیرید که اولویت اصلی گوگل ارائه بهترین نتایج ممکن به کاربرانش است، منطقی است که این یک جزء ضروری از روش “درست” برای انجام سئو است.خوشبختانه، بسیاری از مؤثرترین استراتژی‌های سئو در حال حاضر شامل برداشتن گام‌هایی هستند که تجربه‌ای را که یک سایت برای بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهد، بهبود می‌بخشد.تاکتیک‌هایی مانند انتشار محتوای با کیفیت بالا و بهبود زمان بارگذاری صفحه، ارزشی را که کاربران از یک سایت دریافت می‌کنند، و سهولت آن‌ها در پیمایش در آن را بهبود می‌بخشد – آنها را به استراتژی‌های معتبر و مورد تأیید Google تبدیل می‌کند.

3. رویکردی طولانی مدت دارد

استراتژی‌هایی که از دستورالعمل‌های Google پیروی می‌کنند و تجربه کاربری مثبتی ایجاد می‌کنند، اغلب نسبت به روش‌های کلاه سیاه زمان‌برتر و کار فشرده‌تر هستند.این به این معنی است که برای دیدن نتایج مورد نظر زمان می برد.اما از طرف دیگر، سئو کلاه سفید نیز تاثیر بسیار ماندگارتری دارد. این به این دلیل است که وقتی از استراتژی هایی استفاده می کنید که برای بهبود تجربه کلی سایت شما طراحی شده اند، می توانید رتبه بندی ثابتی را برای کلمات کلیدی هدف خود بدست آورید.از آنجایی که شامل سرمایه‌گذاری در محتوایی است که می‌تواند برای سال‌های آینده نتایج ایجاد کند، و استفاده از تاکتیک‌هایی که شما را در معرض خطر عواقب ناشی از Google قرار نمی‌دهد، کلاه سفید رویکرد بلندمدتی است.

نحوه پیاده سازی روش های سئو کلاه سفید

برای پیاده سازی روش های سئو کلاه سفید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. وب سایت فعلی خود را تجزیه و تحلیل کنید

وب سایت فعلی خود را ارزیابی کنید و ببینید در حال حاضر از چه روش های سئو کلاه سفید استفاده می کنید. ضروری است که با ارزیابی خود از وب سایت خود شروع کنید تا بدانید چه پیشرفت هایی باید انجام دهید. همچنین سطح فعلی ترافیک وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید، زیرا این امکان را به شما می دهد تا پس از اجرای تاکتیک های سئو کلاه سفید، نتایج خود را با هم مقایسه کنید.

2. تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید

تحقیق کلمات کلیدی فرآیند یافتن عبارات جستجوی محبوب مرتبط با وب سایت شما است. در طول تحقیق کلمات کلیدی، می‌توانید انواع عباراتی را که مردم برای یافتن وب‌سایت‌های مشابه شما استفاده می‌کنند، با سطح رقابت برای هر کلمه کلیدی، کشف کنید. هدف از انجام تحقیقات کلمات کلیدی این است که بتوانید این کلمات کلیدی را به صورت استراتژیک در وب سایت خود قرار دهید، مانند عنوان صفحه و توضیحات متا. کلمات کلیدی یکی از فاکتورهای اصلی برای موتورهای جستجو هستند که انتخاب کلمات مناسب را مهم می کند.

3. محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید

موتورهای جستجو در صورت ارائه محتوای ارزشمند به وب سایت ها امتیاز بیشتری می دهند. آنها ارزش یک صفحه را با بررسی عوامل متعددی مانند طول محتوا، استفاده چند رسانه ای، میانگین زمانی که کاربران در صفحه می گذرانند و نرخ پرش صفحه تعیین می کنند. به جای تمرکز بر معیارهای دقیق صفحه، اغلب بهتر است روی ایجاد محتوای با کیفیت بالا تمرکز کنید. برای مثال، احتمال اینکه کاربران در یک پست وبلاگی که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار آنها قرار می دهد، بمانند بسیار بیشتر است. هرچه محتوای باکیفیت تری ایجاد کنید، فرصت های بیشتری برای ظاهر شدن در نتایج جستجو دارید.

4. در پلتفرم های رسانه های اجتماعی شرکت کنید

موتورهای جستجو همچنین بررسی می کنند که کاربران رسانه های اجتماعی در مورد چه صفحات و برندهایی صحبت می کنند. تعامل در رسانه های اجتماعی می تواند به تبلیغ برند شما، از جمله محتوایی که ایجاد می کنید، کمک کند. پست‌های رسانه‌های اجتماعی نیز اغلب در بالای نتایج جستجو ظاهر می‌شوند و به شما راه دیگری برای نمایش در نتایج جستجو می‌دهند. با ایجاد حضور در رسانه های اجتماعی در بزرگترین پلتفرم ها و ایجاد پروفایل های دقیق شروع کنید.

5. سرعت وب سایت خود را افزایش دهید

عامل مهم دیگر سرعت بارگذاری وب سایت شما برای کاربران است. موتورهای جستجو وب‌سایت‌های سریع‌تر را ترجیح می‌دهند، زیرا معمولاً تجربه کاربری بهتری را ارائه می‌دهند. ابزارهای رایگانی وجود دارد که می توانید به صورت آنلاین از آنها استفاده کنید که سرعت وب سایت شما را اندازه گیری می کند. اگر متوجه شدید که وب سایت شما به کندی بارگیری می شود، می توانید با انجام اقداماتی مانند:

 • حذف افزونه های غیر ضروری
 • کاهش حجم تصویر
 • تغییر به یک وب سرور سریعتر

6. برای وب سایت های دیگر محتوا ایجاد کنید

یکی دیگر از نشانه های یک وب سایت با کیفیت، به گفته موتورهای جستجو، زمانی است که وب سایت های دیگر به آن لینک می دهند که به آن بک لینک نیز می گویند. اگر محتوای باکیفیت تولید می کنید، به احتمال زیاد از وب سایت های دیگری که می خواهند از آن به عنوان منبع استفاده کنند، بک لینک کسب کنید. راه دیگری برای ایجاد لینک به وب سایت خود از دیگران، تولید محتوا برای آنهاست. به عنوان مثال، می توانید یک پست وبلاگ برای وب سایت دیگری بنویسید، سپس در پایان به وب سایت خود در بخش بیوگرافی نویسنده پیوند دهید. این فرآیندی است که به عنوان وبلاگ نویسی مهمان شناخته می شود و یک روش محبوب برای ایجاد بک لینک برای یک وب سایت است.

مزایای سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید چندین مزیت برای اپراتور دارد:

هزینه: در دراز مدت، سئو کلاه سفید ارزان تر از سئو کلاه سیاه است، زیرا نیازی به تعمیر تخلفاتی که توسط گوگل شناسایی و جریمه شده اند نیست. یک مثال معمولی حذف دستی و وقت گیر پیوندهای هرزنامه در نظرات وبلاگ یا انجمن ها است.

اخلاق: کارآفرینان سئو کلاه سفید را انتخاب می کنند تا موقعیت خود را در SERP ها برای بازدیدکنندگان خود فقط به دلایل اخلاقی توجیه کنند.

امنیت: سایت‌های بهینه‌سازی شده با سئو کلاه سفید در برابر مجازات‌های گوگل ایمن هستند.

ثبات: رتبه‌بندی‌های به‌دست‌آمده معمولاً در مقایسه با صفحاتی که با روش‌های ناعادلانه بهینه‌سازی شده‌اند، با احتمال جریمه‌ها، پایدارتر و به‌ویژه طولانی‌مدت‌تر هستند.

ارتباط با بهینه سازی موتور جستجو

از آنجایی که گزینه های سئو کلاه سفید نسبتاً محدود است، بسیاری از سئوکاران در واقع خود را به این حوزه محدود نمی کنند. بیشتر در منطقه خاکستری (که سئو کلاه خاکستری نیز نامیده می شود) کار می کنند. این شامل روش های سئو کلاه سفید می شود، اما در عین حال فراتر از محدودیت های خود به حوزه سئو کلاه سیاه می رود.

با این حال، در دراز مدت، سئو کلاه سفید تنها راه برای ماندن در رتبه بندی به طور مداوم و محکم است. به همین دلیل شرکت هایی که حضورشان در SERP ها در آینده از اهمیت بالایی برخوردار است، باید منحصراً بر روش های کلاه سفید تکیه کنند تا از روزی به روز دیگر پایه و اساس کسب و کار خود را از دست ندهند.

گلدن مارت شما را برای بالا بردن سایتتان در رتبه گوگل با سئو کلاه سفید و بهترین روشها یاری میکند.

پیشنهاد ما به شما :

آلفا سایبر با تکنیک های سئو کلاه سفید و اعتماد سازی با بهترین روش های به روز سایت شما را در رتبه بالای گوگل قرار میدهید . تنها کافی است بر روی لینک شرکت طراحی سایت آلفا سایبر کلیک کنید تا از مزایای سئو آلفا سایبر بهره برید. همچنین میتوانید شرکت طراحی سایت آلفا سایبر را در گلدن مارت با این لینک دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *