سرمایه گذاری, کانادا

سرمایه گذاری در بورس کانادا از طریق گلدن مارت

سرمایه گذاری در بورس کانادا

یکی از بهترین راه های کسب درآمد دلار برای خارجی های غیر مقیم و همچنین مهاجران به کانادا ،سرمایه گذاری در بازار سهام کانادا است. کانادا با تولید ناخالص داخلی 1.7 تریلیون دلاری یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. در حالی که صنعت خدمات کانادا بر اقتصاد آن تسلط دارد، منابع طبیعی غنی این کشور صادرات آن را تشکیل می دهد. این عوامل به طور متقابل کمک کرده اند تا کانادا به یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری در جهان، به ویژه برای سرمایه گذاران آمریکایی و آسیایی تبدیل شود.گروه تجاری گلدن مارت شما را در سرمایه گذاری در بورس کانادا یاری میدهد.

سرمایه گذاری مردم و اتباع کشور های دیگر در بورس کانادا

شهروندان سایر کشورها به راحتی می توانند بدون نیاز به سفر به کانادا از طریق کارگزاران اقتصادی و وکلای معتبر در تجارت و بورس کانادا سرمایه گذاری کنند. البته سرمایه گذاری در بازار بورس کانادا منوط به اخذ اقامت دائم کانادا یا پاسپورت کانادایی است.

کانادا به سرمایه گذاران فرصتی جذاب برای سرمایه گذاری در یک اقتصاد قوی با منابع طبیعی فراوان ارائه می دهد. سرمایه گذارانی که مایل به سرمایه گذاری در شرکت های کانادایی هستند می توانند این کار را از طریق صندوق های سرمایه گذاری مشترک، رسیدهای سپرده گذاری آمریکایی یا سرمایه گذاری مستقیم خارجی از طریق شرکت های کارگزاری معتبر انجام دهند.

سرمایه گذاری در بورس کانادا
سرمایه گذاری در بورس کانادا

روش های سرمایه گذاری در بورس کانادا

راه ها و روش های مختلفی برای سرمایه گذاری و کسب سود در کشور کانادا وجود دارد ما در زیر به این روش ها اشاره می کنیم:

  • پرداخت های سالانه
  • اوراق قرضه
  • اوراق قرضه پس انداز کانادا (CBS)
  • بورس اوراق بهادار (ETF)
  • گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC)
  • صندوق متقابل
  • وثیقه
  • صندوق جداگانه
  • بورس
  • لایحه خزانه داری (T-bill)

پرداخت های سالانه

یک قرارداد سرمایه گذاری که در فواصل زمانی مشخص (معمولاً پس از بازنشستگی) به شما پول پرداخت می کند.

اوراق قرضه

یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا، خرید اوراق قرضه است که پس از سپرده‌گذاری در یک شرکت یا دولت، اوراق قرضه را دریافت می‌کنید. تحت این ضمانت نامه، ناشر متعهد می شود که با نرخ معینی به شما سود آن پول را پرداخت کند و سپس در یک تاریخ از پیش تعیین شده، پول را به طور کامل برگرداند.

سرمایه گذاری در بورس کانادا
سرمایه گذاری در بورس کانادا

اوراق قرضه پس انداز کانادا (CBS)

این یک نوع پس انداز است که توسط دولت فدرال یارانه می شود و سود کمی برای مشتری فراهم می کند. سررسید آن سه سال است و در این مدت سود به مشتری پرداخت می شود. در پایان دوره، قیمت های جدید بر اساس وضعیت عمومی بازار تعیین و توسط وزیر دارایی اعلام می شود. این پس انداز در هر زمان قابل جمع آوری است و تا زمان جمع آوری سود پرداخت می شود. این طرح فقط از طریق اپلیکیشن حقوق و دستمزد قابل دسترسی است. به این ترتیب، کانادایی ها می توانند با بخشی از حقوق خود اوراق قرضه خریداری کنند.

بورس اوراق بهادار (ETF)

یکی از با ارزش ترین روش های سرمایه گذاری، اوراق بهادر است که شامل سهام، کالاها یا اوراق بهاداری است که در بورس معامله می شود و ارزشی معادل ارزش کل دارایی های آنها دارد. ریسک چنین معامله ای به اندازه دارایی ها بستگی دارد. اگر شامل دارایی های پرریسک مانند برخی سهام باشد، ریسک بالاتر است. برای سرمایه گذاری در این راه، به یک کارگزار یا کارگزار دارای مجوز نیاز دارید. از طریق لینک زیر می توانید به راحتی به یک کارگزار مورد اعتماد برای سرمایه گذاری در بازار سهام کانادا دسترسی داشته باشید.

گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC)

GIC از سرمایه شما محافظت می کند و دارای نرخ بهره ثابت یا متغیر است. با این طرح، پول خود را در سرمایه گذاری از دست نخواهید داد.

صندوق متقابل

نوعی سرمایه گذاری است که در آن وجوه تعداد زیادی از سرمایه گذاران برای خرید دارایی با وثیقه های مختلف جمع می شود. بودجه توسط یک متخصص مدیریت می شود و پول در سهام، اوراق قرضه، اختیار معامله و سایر بازارهای سهام سرمایه گذاری می شود.

وثیقه

گواهی یک محصول سرمایه گذاری مانند اوراق قرضه، سهام، سند یا قرارداد آتی است که قابل انتقال است.

صندوق جداگانه

مانند یک صندوق سرمایه گذاری مشترک، یک صندوق سرمایه گذاری مشترک توسط یک شرکت بیمه ایجاد می شود و از سرمایه عمومی شرکت جدا است.تفاوت اصلی بین این دو نوع صندوق، امنیت زیربنایی (و مستقل از عملکرد صندوق) حداقل درصد کمی از پرداخت های سرمایه گذار به صندوق است که در سررسید به وی بازگردانده می شود.

بورس

 سرمایه گذاری در بازار سهام کانادا نوعی مالکیت در شرکتی است که در بازار سهام خرید و فروش می شود. نام دیگر انتشارات است.

لایحه خزانه داری (T-bill)

این یک نوع سرمایه گذاری کوتاه مدت و کم ریسک است که توسط دولت فدرال یا استانی مدیریت می شود و باید برای یک ماه تا یک سال برگزار شود.

سرمایه گذاری در بورس کانادا
سرمایه گذاری در بورس کانادا

مهم تربن و اصلی ترین بانک های سرمایه گذاری در بازار سهام کانادا

تقریباً همه بانک‌های دولتی خودشان یا فروشنده مستقیم سهام هستند و جزو واسطه‌های بورس هستند.

1- TD بانک: موفق ترین و تاثیرگذارترین بانک کانادایی در زمینه تراکنش ها TD Bank است. یکی از نکات مثبت بانک TD این است که این بانک علاوه بر کانادا در سایر کشورهای آمریکای شمالی نیز نفوذ قابل توجهی دارد. این بانک از ترمینال کارگزار وب برای تراکنش در کانادا و ایالات متحده استفاده می کند. این ایستگاه توسط شرکت آب خانه TD ارائه شده است.

2- بانک اسکوشیا :بانک اسکوشیا یکی دیگر از بانک های سرمایه گذاری مهم و پیشرو در بازار بورس کانادا است. این بانک به افرادی که از ترمینال Scotia Itrade استفاده می کنند خدمات ارائه می دهد.


مراحل دریافت کد بورسی در کانادا

1- اولین قدم برای شروع سرمایه گذاری در بازار سهام کانادا، افتتاح حساب است. برای دریافت این کد ابتدا باید یک کارگزار مطمئن و مناسب انتخاب کنید. شرکت های کارگزاری زیادی در کانادا وجود دارد. وقتی نوبت به انتخاب یک شرکت کارگزاری می رسد،شما باید  دقت و تحقیق لازم را انجام دهید. برخی از کارگزاران پیشنهادات ویژه ای را به صورت رایگان به مشتریان خود ارائه می دهند، اما برخی دیگر برای اطلاع شما از پیشنهادات ویژه، هزینه اشتراک ماهانه دریافت می کنند.

2-مرحله دوم برای افتتاح حساب در صرافی تعیین سطح عضویت شماست. اکثر کارگزاری ها به شما طرح عضویت یا پله ای ارائه می دهند. هر کدام از این طرح ها خدمات متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهند. به طور معمول، هزینه ها، خدمات اضافی، پیشنهادات و نوع پشتیبانی در هر یک از این سطوح متفاوت است. شما می توانید بر اساس نیاز و بودجه خود در هر یک از این طرح ها ثبت نام کنید.

3-مرحله سوم در این فرآیند، ارائه مدارک هویتی به زبان انگلیسی است. برای این کار باید یک شناسه عکس دار معتبر ارائه دهید. اطلاعات تماس، آدرس ایمیل، محل سکونت و شماره تامین اجتماعی (SIN) موارد دیگری هستند که باید در هنگام ثبت نام ارائه شوند. در نهایت وقتی تمامی مدارک شما تایید شد، می توانید فرم ثبت نام خود را پر کرده و برای افسر مربوطه ارسال کنید.

4- مرحله چهارم باید اکانت را لینک کنید. برای انجام این کار، مشخصات حساب بانکی خود را وارد کنید.

بهتر است قبل از اقدام برای دریافت کد خود یک حساب بانکی در خارج از ایران داشته باشید، در غیر این صورت باید از کارگزاری استفاده کنید. برخی از پلتفرم‌ها و شرکت‌های معاملات سهام کانادا از شما می‌خواهند قبل از شروع معامله، یک حساب در یک موسسه مالی کاملاً تأیید شده باز کنید. آنها ممکن است حسابی را که قبلاً در بانک یا مؤسسه دیگری دارید، نپذیرند. پس از تکمیل کلیه مدارک لازم و طی مراحل ذکر شده، درخواست شما برای افتتاح حساب نزد کارگزاری مربوطه بررسی خواهد شد.این روند یک تا سه روز طول خواهد کشید. پس از تایید تمام مدارک، یک کد بورسیه منحصر به فرد به شما داده می شود. با فعال سازی این کد می توانید به صورت رسمی سرمایه گذاری در بورس کانادا را آغاز کنید.

مالیات بر سرمایه

برای درآمدی که از سرمایه خود به دست می آورید باید مالیات بپردازید. هر سرمایه گذاری قانون مالیاتی منحصر به فرد خود را دارد. اگر سرمایه گذاری شما پیچیده است، حتما از یک مشاور برنامه ریزی مالیاتی حرفه ای کمک بگیرید. درباره مالیات ها و نحوه مدیریت آنها با یک دوره آنلاین بیاموزید.

گروه تجاری گلدن مارت ارائه دهنده انواع خدمات در زمینه های متنوع می باشد. گلدن مارت شما را در زمینه اجاره خانه ،خرید خانه وآپارتمان،خرید بیزینس و سرمایه گذاری مطمئن و پرسود در کانادا یاری می کند. میتوانید به روز ترین و مفید ترین مقاله ها در زمینه های گوناگون را در مجله گلدن مارت مطالعه نمایید. همچنین می توانید از بخش آگهی گلدن مارت، برای خرید و فروش ،کاریابی و تبلیغ کسب و کار خود استفاده ببرید. گلدن مارت دوست و همراه شما .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *