آمازون

روش های دریافت نظرات در آمازون

در سال 2022، خرید آنلاین یک روش اصلی زندگی برای مردم دنیا است: 48٪ از مصرف کنندگان حداقل یک بار در هفته از آمازون خرید می کنند و 61٪ از مصرف کنندگان می گویند که تحت تأثیر محصول با بهترین رتبه بندی و بررسی قرار گرفته اند.ما می دانیم که بررسی ها یک تأثیرگذار کلیدی در تصمیم گیری مصرف کننده هستند و فروشندگان چقدر برای آنها ارزش قائل هستند. در واقع، 57 درصد از فروشندگان می گویند که دریافت نظرات در آمازون یک چالش است. به همین دلیل است که ما جدیدترین ها را در مورد نحوه کسب درآمد بیشتر برای کسب و کار خود در سال 2022 ارائه می کنیم.

در این مقاله، هشت راه موثر برای دریافت نظرات محصول در آمازون را برای شما شرح میدهیم. این فهرست شامل برنامه‌ها و ویژگی‌های آمازون، و همچنین استراتژی‌های فروشنده خارج از آمازون است که فروشندگان شخص ثالث می‌توانند از آن برای جستجو و دریافت نظرات استفاده کنند.

نحوه دریافت نظرات در آمازون در سال 2022

به دست آوردن نظرات جدید در لیست های خود دشوار است اما غیرممکن نیست. بیایید به هشت روش موثر برای افزایش تعداد نظرات خود در آمازون بپردازیم!

1.استفاده از ویژگی Jungle Scout’s Review Automation

این ویژگی در Jungle Scout ساده ترین راه برای درخواست بررسی از مشتریان آمازون است. شما می‌توانید به‌صورت دستی با Jungle Scout Chrome Extension درخواست بررسی‌های انبوه کنید، این ابزار درون‌برنامه با انجام خودکار آن برای شما، فرآیند را ساده‌تر می‌کند. این کار درخواست بازبینی دستی از خریداران در مرکز فروشنده را حذف می کند تا بتوانید در زمان خود صرفه جویی کنید و آن را دوباره در کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید.

می‌توانید به راحتی وضعیت درخواست‌های بازبینی را ببینید و میزان زمانی را که در داشبورد Automation Review خود ذخیره کرده‌اید، پیگیری کنید.

2.استفاده  از دکمه درخواست بررسی « Request a Review»

دکمه « Request a Review » آمازون به شما این امکان را می دهد که به صورت دستی برای هر یک از سفارشات خود در مرکز فروشنده ظرف چهار تا 30 روز پس از خرید درخواست بررسی کنید.این یک ویژگی فوق‌العاده قدرتمند است که می‌تواند شانس شما برای دریافت نظر را به طور تصاعدی افزایش دهد.البته، انجام هر سفارش برای کلیک بر روی دکمه “درخواست بررسی” می تواند خسته کننده و وقت گیر باشد. اینجاست که Review Automation و راه حل بعدی ما وارد عمل می شوند.

3. ثبت نام محصول در برنامه Amazon Vine

برنامه آمازون Vine برای فروشندگانی که محصولات ثبت شده در برند آمازون و کمتر از 30 بررسی دارند باز است.در برنامه Vine، فروشنده 30 واحد موجودی را ارسال می کند. سپس بازبینان Vine محصول را به صورت رایگان دریافت می‌کنند، محصول را آزمایش می‌کنند و نظری می‌نویسند.در حال حاضر، Vine برای فروشندگان شخص ثالث رایگان است. با این حال، ما مشکوک هستیم که آمازون ممکن است در مقطعی شروع به دریافت هزینه برای ثبت نام یا شرکت کند.

 4. استفاده از پاسخ دهنده های ایمیل خودکار

علاوه بر پاسخ‌دهنده خودکار داخلی آمازون، بسیاری از فروشندگان از پاسخ‌دهنده‌های شخص ثالث برای ارسال پیام از طریق سیستم پیام‌رسانی فروشنده آمازون استفاده می‌کنند.با این حال، توجه به این نکته مهم است که آمازون تعداد و انواع پیام‌هایی را که می‌توان از طریق سیستم پیام‌رسان فروشنده خود ارسال کرد، محدود کرد. از آمازون:

«شما می‌توانید پیام‌های مجاز فعال را به دلایل زیر ارسال کنید: حل مشکل در انجام سفارش، درخواست اطلاعات اضافی مورد نیاز برای تکمیل سفارش، پرسیدن سؤال مربوط به بازگشت، ارسال فاکتور، درخواست بررسی محصول یا بازخورد فروشنده یا هر دو، زمان‌بندی تحویل یک کالای سنگین یا حجیم، برنامه‌ریزی قرار ملاقات خدمات خانگی، تأیید طرح سفارشی، یا هر دلیل دیگری که در آن تماس برای خریدار لازم است تا خرید خود را دریافت کند.»

پیام‌های مجاز شامل هیچ یک از انواع پیام‌های زیر نمی‌شوند :

  • تاییدیه های سفارش یا حمل و نقل
  • پیام‌هایی که فقط می‌گویند «متشکرم» یا اینکه اگر خریداران مشکلی داشته باشند، اینجا هستید تا به شما کمک کنید
  • بازاریابی یا پیام های تبلیغاتی، از جمله کوپن
  • زبانی که خریدار را تشویق یا متقاعد می‌کند که نظرات مثبتی درباره محصول یا بازخورد فروشنده ارائه کند، از جمله با ارائه غرامت، پول، کارت‌های هدیه، محصولات رایگان یا تخفیف‌خورده، بازپرداخت، تخفیف یا بازپرداخت یا مزایای آتی.
  • زبانی که درخواست حذف یا به‌روزرسانی بررسی محصول موجود را دارد
  • زبانی که فقط در صورتی درخواست بررسی محصول می کند که تجربه مثبتی از محصول داشته باشد
  • درخواست تکرار (در هر سفارش) برای بررسی محصول یا بازخورد فروشنده”

5. یک لیست تماس برای ایمیل ها ایجاد کنید

از آنجایی که سیستم پیام رسانی فروشنده و پاسخ دهندگان خودکار شخص ثالث محدود شده اند، باید راه های دیگری برای ارتباط با خریداران خود پیدا کنید.

به یاد داشته باشید: تا زمانی که آن ها محصولات شما را از طریق آمازون خریداری می کنند، مشتریان آمازونی هستند و برای عبور از این مانع، باید برند خود را از آمازون بسازید و یکی از بهترین راه ها برای این کار، ساخت لیست ایمیل خودتان است.

خوشبختانه، چندین راه برای ایجاد یک لیست ایمیل وجود دارد. شما می توانید از طریق رسانه های اجتماعی یک لیست بسازید. یا می توانید یک وبلاگ ایجاد کنید که از مردم بخواهد که مشترک شوند. و بدین ترتیب لیست تماس خود را داشته باشید.

 6. استفاده از کارت نظردهی در بسته بندی محصول

این روش یکی از محبوب ترین راهها برای تشویق خریداران به ارائه نظرات محصول در آمازون است. بسیاری از فروشندگان کارتی را در بسته بندی خود قرار می دهند و از خریداران می خواهند که نظر خود را بررسی کنند.

در اینجا برخی از بهترین روش ها برای درج محصول آورده شده است:

  • نظرات محصول را بخواهید، اما بی طرف باشید. گفتن اینکه مردم برای شما یک بررسی پنج ستاره بگذارند یا حتی نشان دادن تصویری از پنج ستاره  برخلاف دستورالعمل های آمازون است.اطلاعات مفیدی در مورد شرکت و محصول ارائه دهید.
  • مطمئن شوید که افراد راه هایی برای تماس با شما در صورت بروز مشکل دارند. خدمات خوب به مشتری راه طولانی را برای جلوگیری از بررسی های منفی محصول انجام می دهد.
  • از راه های دیگر تشویق کنید. در حالی که نمی‌توانید با درج محصول به نقدها انگیزه بدهید، می‌توانید افراد را تشویق کنید تا به لیست ایمیل‌های شما بپیوندند یا شما را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنند. این به شما در آینده کمک خواهد کرد.

7.  رفع نظرات منفی

شما می توانید با اطمینان از اینکه محصول شما درجه یک و شایسته بررسی قابل ستایش است، بازبینی ضعیف محصولات خود را به طور فعال کاهش دهید. به طور واکنشی، می‌توانید هرگونه مشکل خدمات مشتری را که ممکن است پیش بیاید برطرف کنید.

به‌علاوه، با استفاده از ابزاری مانند Jungle Scout’s ، می‌توانید هر زمان که نظر ضعیفی دریافت کردید به شما اطلاع داده شود. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که آمازون در حال حذف قابلیتی است که به فروشندگان اجازه می دهد در مورد نظرات نظر دهند.

8. راه اندازی تبلیغاتی تخفیفی  برای محصول

بسیاری از فروشندگان محصولات جدیدی را در بازارهای تبلیغاتی آمازون مانند Promotions عرضه می کنند. و، به لطف تبلیغات صرفه جویی در هزینه ارائه شده توسط این سایت ها، برخی از خریداران احساس می کنند که باید بازخورد مثبت خود را با فروشندگان آمازون ارسال کنند.با این حال، به خاطر داشته باشید که یک بازار تبلیغاتی آمازون نمی تواند در ازای یک محصول از خریدار بازخورد بخواهد. بنابراین، بررسی از یک محصول با تخفیف زیاد یا رایگان تضمین نمی شود.

گلدن مارت همراه همیشگی شما در دنیای تجارت الکترونیک می باشد. در واقع با گلدن مارت شما یک تیر و دو نشان دارید ، داشتن مغازه آنلاین فروش کالاهای خود در گلدن مارت برای پارسی زبانان و فروش کالاهای خود در آمازون در بازار کانادا و آمریکا .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *