پزشکی, دانستنی های ادویه جات

زعفران و محافظت از قلب

زعفران و محافظت از قلب

اختلالات قلبی عروقی در حال حاضر بعنوان دلیل اصلی مرگ و میر سالانه جان حدود ۱۷ میلیون انسان را می گیرد. بررسی های همه گیر شناسی نشان داده اند که رژیم های غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها با کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی ارتباط دارند. آپوکاروتنوئیدهای زعفران بعنوان عوامل آنتی اکسیدانی قوی شناخته می شوند که در بسیاری از منابع بر توانایی آنها در محافظت از قلب تاکید شده است. در این مقاله زعفران و محافظت از قلب را بررسی میکنیم.

خاصیت زعفران در محافظت از قلب

  بر اساس گزارشات، کروسین با افزایش نسبت بیان ۲ Bcl به Bax میتواند از مرگ برنامه ریزی شده سلولها که توسط کولستان B6-A5-B3 تربول القا شده باشد ، جلوگیری نماید .

هرچند، پزوهشگران با تایید مشاهدات اولیه نتیجه گرفتند که جلوگیری از مرگ برنامه ریزی شده سلولی توسط کروسین نقشی حیاتی در کاهش و بازگشت تصلب شرایین دارد. قبل از این نیز فعالیت محافظت سلولی وابسته به غلظت کروسین (۱ ۱۰ ماکرومول) در برابر خسارت ناشی از آب اکسیژنه به سلولهای لایه درون رگی  گزارش شده بود این یافته ها نشان دهنده اثرات مثبت کاربرد کروسین در اختلالات قلبی عروقی است .در مطالعه صورت گرفته توسط گویال مشخص گردید که کروسین با تعدیل تنش اکسیداتیو می تواند در محافظت از قلب در برابر سمیت قلبی القا شده توسط ایزوپروترنول (ISO) موثر باشد گویال در مطالعه دیگری نیز که به بررسی ظرفیت آنتی اکسیدانی کروسین در مقایسه با ویتامین E در قلب ایزوله مدل ایسکمی خونرسانی مجدد در موش پرداخته بود.

 اثرات کروسین در محافظت از قلب مورد تایید قرار گرفت به ۷ گروه از موشهای اسپراکو داولی  که بطور تصادفی انتخاب شده بودند غلظتهای مختلف کروسین (۱۰، ۲۰ و ۴۰ میلی گرم بر کیلوگرم) یا ویتامین E (به میزان ۱۰۰ میلی گرم بر کیلوگرم) و ترکیبی از کروسین (۴۰ میلی گرم بر کیلوگرم) با ویتامین E (به میزان ۱۰۰ میلی گرم بر کیلوگرم )به مدت ۲۱ روز خورانده شد.

سپس قلب موشها به سرعت جدا شد و به دستگاه لانگندورف در فشار ثابت منتقل گردید. پس از ۳۰ دقیقه ایسکمی قطع خونرسانی خون رسانی مجدد به مدت ۶۰ دقیقه صورت گرفت مشاهده گردید که در موشهای تیمار شده با کروسین (۴۰ میلی گرم بر کیلوگرم) و ویتامین E( به میزان ۱۰۰ میلی گرم)، فعالیت آنزیم های سوپراکسید دیسموتاز (SOD) و کاتالاز (CAT) افزایش و میزان مالون دی آلدهید نیز (MD) کاهش یافت.

زعفران و محافظت از قلب

بعلاوه، از سرگیری فعالیت آنتی اکسیدانی در طی خون رسانی مجدد در موشهایی که ترکیبی از کروسین (۴۰ میلی گرم بر کیلوگرم) و ویتامین E (به میزان ۱۰۰ میلی گرم بر کیلوگرم) را دریافت نموده بودند. بطور چشم گیری افزایش یافت . بمانند کروسین، کروستین نیز توانایی جلوگیری از توسعه تصلب شرایین را دارد .

 بر اساس گزارشات موجود کروستین میتواند در یاخته های قلبی میوسیتهای قلبی پیش تیمار شده با نورآدرنالین سطح نشانگر قلبی فعالیت لاکتات دی هیدروژناز را کاهش و توان میتوکندری را افزایش دهد. چنین نتایجی تاثیر کروستین در محافظت از قلب را تایید مینمایند .

 در یک مطالعه دیگر کروستین بدلیل داشتن ظرفیت انتي اکسیدانی بالا از بزرگ شدن بیش از حد قلب در اثر نوراپی نفرین جلوگیری نمود. این اثر کروستین به افزایش سطح بیان آنزیمهای آنتی اکسیدانی از جمله سوپراکسید دسموتاز قلبی ، گلوتاتیون پراکسیداز کاتالاز و بهبود اثرات آسیب شناختی بافت قلب در اثر نوراپینفرین  نسبت داده شد . در یک مطالعه دیگر که بر روی بافت زنده صورت گرفت تاثیر کروستین بر پیشرفت تصلب شرایین در خرگوش مورد بررسی قرار گرفت.

سه رژیم غذایی مختلف به مدت ۸ هفته و به صورت تصادفی به خرگوشهای سفید نیوزیلندی خورانده شد. این رژیمها شامل رژیم استاندارد رژیم با چربی بالا یا رژیم با چربی بالا بعلاوه کروستین بودند. گروهی که به آنها رژیم با چربی بالا داده شده بود دچار کلسترول بالا و تصلب شرایین شدند.

 با این وجود در گروهی که در رژیم غذایی خود در کنار چربی بالا کروستین هم دریافت نموده بودند نشانه های کمتری از اثرات مضر رژیم با چربی بالا مشاهده گردید. همچنین مشاهده شد که تنوع بالایی از نظر سطح چربی پلاسما و کلسترول لیپوپروتئینی با چگالی بالا (HDL) بین گروه های دریافت کننده رژیم با چربی بالا و رژیم حاوی کروستین وجود دارد.

هرچند کاهش قابل مشاهده ای در اتروما، رسوبات کلسترولی آئورت ، سلولهای فومی  و خسارات ناشی از تصلب شرایین در گروه دریافت کننده رژیم حاوی کروستین مشاهده نگردید. بنظر میرسد که آنتی اکسیدانهایی مانند کروستین با جلوگیری از ایجاد فاکتور هسته ای کاپا بی (NF KB) در ،آلورت باعث کاهش سطح رونویسی مولکول چسبنده  1 می شوند .

در مطالعه دیگری مشخص گردید که کروستین با جلوگیری از ایجاد ROS ها، ممانعت از بروز التهاب و بازدارندگی از مرگ برنامه ریزی شده سلول های ماهیچه قلب، از بروز آسیب ناشی از ایسکمی خونرسانی مجدد در قلب  (MIRI) جلوگیری می کند. در آزماییشی که روی مدل حیوانی انجام گرفت، پیش تیمار کروستین (۵۰ میلی گرم بر کیلوگرم) باعث کاهش آسیب ،قلبی تنش اکسیداتیو و همچنین التهاب در حیوانات مورد آزمایش شد بروز این اثرات احتمالا بدلیل کاهش اندازه انفارکتوس ناحیهی بافتهای مرده یا نیمه مرده در اثر قطع یا کمبود جریان خون کاهش سطح بیان کراتین کیناز MB آنزیم ، میزان ،MDA، و فعالیت فاکتور نکروز دهنده تومور آلفا (TNF a) و افزایش سطح سوپر اکسید دیسموتاز کل و فعالیت سیتوکین ضد التهابی اینترلئوکین ۱۰ میباشد.

 فعال سازی کروستین همچنین سبب کاهش درصد لکه گذاری مثبت TUNELو سطح رونوشت های Bax و افزایش رونوشت های ۲ Bcl و eNOS و تولید NO گردید که نشان میدهد کروستین ممکن است بتواند خسارت ناشی از مرگ برنامه ریزی شده سلولی را کاهش دهد .

بیو الکسیرو (Bio Elixiro)با سابقه طولانی در تحقیق ،آزمایش و تولید مواد ارگانیک و داشتن چندین شعبه در سراسر دنیا تلاش میکند ،تا با ارائه محصولات طبیعی و ارگانیک گامی بلند برای سلامتی مشتریان خود بردارد.گروه تجاری گلدن مارت تحت برند بیو الکسیرو (Bio Elixiro) محصولات ارگانیک و طبیعی زیر را با مواد اولیه با کیفیت و بسیار مرغوب ارائه میدهد.
• -خشکبار (پسته ، بادام،کشمش ،فندق ،بادام هندی و…)
• -میوه خشک
• -ادویه جات (زعفران ،هل ،زیره و…)
• -زرشک
• -زعفران و مشتقات آن از قبیل:
• انواع زعفران (سوپر نگین ،نگین ،سرگل ،دخترپیچ و…)
• شربت زعفران
• نبات زعفرانی
• چای و دمنوش
برای تهیه این محصولات در هرجایی از دنیا که هستید فقط کافی است با کارشناسان گلدن مارت تماس بگیرید و محصول بیو الکسیرو (Bio Elixiro) را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *