دانستنی های جنسی

بهترین مکمل ها برای میل جنسی زنان

اختلالات جنسی زنان (FSD) طیفی از اختلالات رایج در بین زنان به ویژه در میانسالی است که می تواند کیفیت زندگی زنان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. همچنین اگر اغلب افکار یا میل جنسی را نداشته باشید، ممکن است به اختلال میل جنسی کم‌فعال مبتلا شوید و فقدان این احساسات باعث ناراحتی شخصی می‌شود.یکی از عواملی که با کاهش این میل کمک میکند مکمل ها هستند.مکمل  باعث بهبود اختلال عملکرد جنسی زنان میشود . در این مقاله ما مکمل های  مفید در این زمینه را برای شما معرفی میکنیم.

ویتامین B3 :

ویتامین B3 که اغلب به نام نیاسین شناخته می شود، به انواع فعالیت های بدن کمک می کند.تبدیل آنزیم ها به انرژی را که برای انجام فعالیت های جنسی شدید لازم است، تسهیل می کند.علاوه بر این، ویتامین B3 جریان خون را بهبود می بخشد و منجر به ارگاسم قوی تر می شود.

ویتامین D :

ویتامین D که گاهی اوقات به عنوان ویتامین آفتاب شناخته می شود، برای سلامت استخوان، ماهیچه و سیستم ایمنی ضروری است. تأثیر قابل توجهی بر عملکرد جنسی مردان دارد.بر اساس مطالعات مختلف، سطوح پایین ویتامین D با کاهش عملکرد جنسی مرتبط است.تقریباً 42 درصد از بزرگسالان آمریکایی کمبود ویتامین D دارند که می تواند منجر به کاهش تولید استروژن و تستوسترون شود.ویتامین D برای سلامت روان عمومی و کاهش خطر ابتلا به افسردگی مهم است، که می تواند به دلیل عدم علاقه به فعالیت های جنسی منجر به کاهش میل جنسی شود.

ویتامین E:

ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که برای پوست خوب و تعادل هورمونی ضروری است.با این حال، ممکن است تعجب کنید که بدانید به دلیل دخالت آن در تولید تستوسترون و استروژن، “ویتامین جنسی” نیز نامیده می شود.ویتامین E جریان خون و اکسیژن را به اندام های جنسی بهبود می بخشد.ویتامین E به دلیل ویژگی های آنتی اکسیدانی و ضد پیری، با کاهش روند پیری، شادابی و قدرت را افزایش می دهد.

دهیدرواپی آندروسترون (DHEA):

DHEA هورمونی است که به طور طبیعی توسط غدد فوق کلیوی تولید می شود و به سنتز هورمون های دیگر مانند تستوسترون کمک می کند.سطوح پایین DHEA با افزایش خطر اختلال عملکرد جنسی مرتبط است.بهبود عملکرد ورزشی و تراکم استخوان دو مزیت دیگر DHEA است.قبل از شروع هر گونه مکمل هورمونی با پزشک خود صحبت کنید. اینها هرگز نباید مانند مکمل های معمولی مصرف شوند.

فلز روی:

این یک ماده معدنی حیاتی است که برای چندین فعالیت بدن مانند هضم، عملکرد متابولیک و رشد سلولی مورد نیاز است.

محققان دریافتند که مکمل روی ممکن است میل جنسی را در زنان افزایش دهد.در نتیجه، اگر به دنبال راهی طبیعی برای افزایش سطح تستوسترون هستید، سعی کنید روی را در رژیم غذایی خود بگنجانید.سطح تستوسترون را در مردان و زنان افزایش می دهد و زنانی که سطح تستوسترون بالاتری دارند میل جنسی بیشتری دارند.علاوه بر این، این ماده معدنی به تعادل استروژن و پروژسترون کمک می کند – دو هورمون جنسی که بر سطح میل و عملکرد جنسی زنان تأثیر می گذارد.

منیزیم:

منیزیم، یک ماده معدنی ضروری، در بیش از 300 فرآیند آنزیمی در بدن انسان نقش دارد.دریافت مقدار لازم منیزیم در روز کیفیت خواب را بهبود می بخشد و در نتیجه انرژی لازم برای انجام فعالیت های جنسی را در اختیار شما قرار می دهد.علاوه بر این، منیزیم واکنش استرس بدن را کاهش می دهد و باعث آرامش می شود، و باعث می شود که خلق و خوی خوب راحت تر شود.طبق مطالعات، منیزیم ممکن است مکمل مهمی در افزایش میل جنسی و میل جنسی باشد.منیزیم به تولید هورمون‌های جنسی مانند تستوسترون، استروژن و پروژسترون و همچنین انتقال‌دهنده‌های عصبی مانند دوپامین و آدرنالین که بر میل جنسی تأثیر می‌گذارند، کمک می‌کند.

اسیدهای چرب امگا 3:

اسیدهای چرب امگا 3 به کاهش اضطراب و افسردگی کمک می کنند و از آنجایی که این اسیدها به شدت با میل جنسی ضعیف مرتبط هستند، ممکن است میل شما افزایش یابد.اسیدهای چرب امگا 3 می توانند سطح دوپامین را افزایش دهند که می تواند خلق و خو را بهبود بخشد و برانگیختگی را افزایش دهد.اسیدهای چرب امگا 3 باعث کاهش التهاب در سراسر بدن، تقویت خلق و خو و تحریک سنتز هورمون می شود.

آهن:

آهن یکی دیگر از عناصر حیاتی برای افزایش میل جنسی شماست. تامین اکسیژن برای سلول های شما ضروری است.اگر کمبود آهن دارید، دچار خستگی می شوید که ممکن است بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد. در نتیجه، روان‌کاری، هیجان جنسی و ظرفیت ارگاسم کاهش می‌یابد.

ال آرژنین:

ال آرژنین یک اسید آمینه است که به بدن شما کمک می کند تا عضله ایجاد کند و بافت را بازیابی کند.مصرف این ویتامین ها می تواند به کاهش فشار خون، افزایش میل جنسی و بهبود سلامت روان کمک کند.در شکل مکمل، ال-آرژنین ممکن است عروق خونی کلیتورال را گسترش دهد، جریان را به مناطق اروژن افزایش دهد و به برانگیختگی در زندگی جنسی شما کمک کند.

ال کارنیتین:

این یک اسید آمینه مهم برای تولید انرژی و متابولیسم لیپید است. انشعاباتی برای سیستم تولید مثل دارد. این با موفقیت توسط چندین متخصص باروری استفاده می شود.بدن ما مقداری ال کارنیتین را از پروتئین هایی که مصرف می کنیم به دست می آورد و همچنین در صورت نیاز آن را می سازد. با این حال، محققان در حال کشف هستند که ظرفیت ما برای تولید این و سایر مواد بیوشیمیایی با گذشت زمان کاهش می یابد.برای افرادی که میل جنسی کم دارند بهترین است.

رودیولا:

اگر علائم خستگی و بیقراری آدرنال دارید یا به طور کلی احساس تنبلی می کنید، رودیولا ارزش امتحان کردن را دارد.این گیاه معجزه آسا با کمک به غدد آدرنال ما در جلوگیری از تخلیه “مواد شیمیایی شاد” سروتونین و دوپامین عمل می کند و به ما اجازه می دهد شاد و پر انرژی بمانیم.گفته می شود رودیولا به سرعت عمل می کند، بنابراین اگر قصد دارید سرحال باشید، یکی دو ساعت قبل از آن استفاده کنید.

ریشه ماکارو:

گیاه ماچا دارای چندین مزیت برای سلامتی است. هزاران سال است که مردم از ریشه این گیاه برای افزایش باروری و میل جنسی استفاده می کنند.ممکن است خلق و خوی شما را بهبود بخشد و به شما انرژی بیشتری بدهد.

دونگ کوای:

دونگ کوای یک گیاه معطر است که می تواند به درد پریود، تنظیم جریان خون، علائم یائسگی و تعادل هورمونی کمک کند.

جینکو بیلوبا:

این گیاه دارای آنتی اکسیدان های قوی است که به کاهش التهاب، افزایش گردش خون و افزایش میل جنسی کمک می کند.تصور می‌شود که این گیاه که از برگ‌های درخت جینکو چینی به دست می‌آید برای درمان اختلالات جنسی ناشی از داروهای ضد افسردگی مفید است.

Tribulus Terrestris:

Tribulus terrestris یک گیاه مدیترانه ای است که می تواند سطح استروژن و تستوسترون را در مردان و زنان افزایش دهد.برای هزاران سال، ریشه و میوه Tribulus terrestris در طب سنتی چینی و طب آیورودا هند مورد استفاده دارویی قرار گرفته است.مردم به طور سنتی از این گیاه برای طیف وسیعی از مزایای احتمالی از جمله افزایش میل جنسی، حفظ سلامت سیستم ادراری و کاهش ادم استفاده می‌کنند.

جینسینگ:

خواص آفرودیزیاکی برای این گیاه باستانی ادعا شده است. داده‌های تحقیقاتی رابطه مفیدی را بین جینسینگ، میل جنسی و عملکرد جفتی نشان داده‌اند و این فواید در مطالعات مورد شاهدی انسانی تأیید شده‌اند.نوع دقیق جینسینگ، دوز و تولید آن مهم است و انواع، تولیدکنندگان و دوزهای مختلفی با موفقیت استفاده شده است.

Turnera diffusa (damiana):

دامیانا (Turnera diffusa) یک داروی مقوی گیاهی شناخته شده برای گرم کردن ناحیه لگن است.طبق مطالعات، میل جنسی و لذت کلی را افزایش می دهد. با کمال تعجب، زنان یائسه بیشترین سود را از این مکمل داشتند.

Fouquieria splendens (ocotillo):

گیاهان دارویی از پوست این درختچه استفاده می کنند. طبق تحقیقات، جریان لنف را در ناحیه لگن افزایش می دهد.به ویژه هنگامی که احتقان مداوم در ناحیه لگن وجود دارد، مانند کیست تخمدان، فیبروم رحم، اندومتریوز و عفونت های مکرر دستگاه ادراری مفید است.Ocotillo ممکن است به سادگی با انتقال لنف و “انرژی” از طریق دستگاه تناسلی زنان به میل جنسی کمک کند.

مارچوبه راسموزوس (شاتواری):

شاتاوری یک تقویت کننده میل جنسی زنان است. این بهترین داروی آیورودا برای کاهش میل جنسی در زنان است.از قرن شانزدهم برای بهبود سلامت باروری زنان استفاده شده است.در آیورودا برای چندین نگرانی باروری زنان (از جمله استفاده در زنان باردار و شیرده) از جمله حمایت از میل جنسی، مشکلات باروری مرتبط با استرس، حمایت از باروری، پیشگیری از سقط جنین و پیشگیری از سرطان سینه استفاده می‌شود.

Chlorophytum borivilianum (Safed musli):

این گیاه کمیاب است که در طب سنتی استفاده می شود.عملکرد جنسی را تقویت می کند و چندین کاربرد اضافی دارد.به عنوان یک مقوی سلامت و یک داروی مقوی جنسی در سراسر جهان محبوبیت پیدا می کند. به طور گسترده ای به عنوان یک تونیک جنسی و به عنوان جایگزینی برای ویاگرا برای زنان استفاده می شود.

Mucuna pruriens (kaunch beej):

دانه‌های این گیاه معمولاً به‌عنوان یک داروی تقویت‌کننده جنسی استفاده می‌شوند.دانه های این گیاه به دلیل توانایی در تقویت قوای جنسی، بهبود میل و عمل به عنوان یک مقوی جنسی شناخته شده است.

گراتیولای برگ آویشن (براهمی):

براهمی در طب آیورودا برای ارتقای سلامت مغز، ذهن و بدن استفاده شده است. برهمی دارای خواص ضد استرس است.براهمی دارای ویژگی های بهبود دهنده خلق و خو است و به عنوان یک تسکین دهنده استرس به خوبی عمل می کند. با موقعیت های استرس زا سازگار می شود و به عنوان یک آداپتوژن عمل می کند.

گلدن مارت بهترین پلتفرم برای جستجوی کار بین پارسی زبان آمریکا ،کانادا،اروپا و خاورمیانه می باشد. با ما همراه باشید تا از مزایای آگهی رایگان،تبلیغ کسب و کارخود و دسترسی به مقالات مفید در زمینه تجارت الکترونیک آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *