دسته بندی نشده

انقلاب سوپر مارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی آنلاین

   ویروس کرونا و به دنبال آن اپیدمی و همه گیری کرونا در سال ۲۰۲۰ نقطه عطفی در انقلاب فروشگاه های آنلاین و استفاده از اینترنت برای خرید آنلاین مواد غذایی و کالاهای مورد نیاز مردم بود . دوران پندمی کرونا نه تنها میزان مصرف آنلاین مصرف کنندگان را به طرز چشمگیری افزایش داد، بلکه نحوه خرید را نیز تغییر داد. بر اساس آمار گوگل  ، این بیماری همه گیر باعث شده است که خریداران به جای رفتن به سوپرمارکت، در مواقعی که به خواروبار نیاز دارند، گوشی یا لپ تاپ خود را در دست بگیرند و خرید خود را انجام دهند .

طبق آمار گوگل ، به عنوان یک بررسی ۳ ساله از تأثیر همه‌گیری کرونا  و به تغییراتی که از زمان آغاز اولین قرنطینه در مارس ۲۰۲۰ رخ داده است، نشان می دهد که ،. بین مارس ۲۰۲۰ و فوریه ۲۰۲۰، مصرف کنندگان آمریکایی ۱.۷ تریلیون دلار آنلاین خرج کردند که ۶۰۹ میلیارد دلار بیشتر از مجموع هزینه های آنها در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است.  انتظار می رود که این رشد امسال ادامه یابد و در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۲ تریلیون دلار برسد و اولین سالی باشد که خرید های آنلاین به این سطح رسیده است. در این مقاله همراه ما باشید.

خواربارفروشی

 خواربارفروشی مقوله‌ای بوده است که شاهد بزرگ‌ترین تغییر در عادات خریداران بوده است، به طوری که تعداد زیادی از مصرف‌کنندگانی که تا پیش از این هرگز مواد غذایی را به صورت آنلاین خریداری نکرده بودند، اکنون آن را به یک عادت همیشگی تبدیل کرده‌اند.از لحاظ روانشناسی ، مصرف کنندگان کالاهای سوپر مارکتی از قبیل انواع مواد غذایی بسته بندی شده و انواع شوینده ها و دیگر کالاهای مصرفی روزمره ، به طور کامل با این کالاها آشنایی برقرار کرده و نیازی به دیدن از نزدیک مجدد این کالاها قبل از خرید ندارند و کیفیت و مورد استفاده آن در ذهن مصرف کننده حک شده است .

به این لحاظ با گسترش سوپرمارکت های آنلاین و زیرساخت های پرداخت آنلاین و ارسال و تحویل درب منزل کالا ، باعث شده که مصرف کننده در طی دوران پندمی بصورت کامل به این نوع از خرید عادت کرده و خرید آنلاین از سوپرمارکت های اینترنتی را نسبت به صرف زمان و هزینه بنزین و ترافیک و مراجعه حضوری به سوپرمارکت ترجیح دهد . روند استفاده مصرف کننده گان در خرید مواد خوراکی و شوینده و غیره از سوپرمارکت های آنلاین به شدت صعودی است و در هر لحظه هزاران مصرف کننده جدید شروع به خرید از سوپرمارکت های آنلاین می کنند .

سوپرمارکت مواد غذایی و خوار و بار آنلاین

در بین کسب و کارهای آنلاین ، سوپرمارکت مواد غذایی و خوار و بار آنلاین بیشترین میزان در جذب روزافزون مشتریان آنلاین را داشته است .افزایش فروشگاههای آنلاین و خرید مصرف کنندگان از سوپرمارکت های آنلاین باعث کاهش هزینه های جاری برای سوپرمارکت ها شده . برای برخی از این سوپرمارکت ها هزینه های بالای استخدام کارمند و هزینه های قفسه بندی و دکور و چیدمان محصولات بسیار کاهش یافته و هزینه تبلیغات محیط داخلی سوپرمارکت  در صورت حضوری نبودن حذف شده است . در نتیجه قدرت رقابت آنها در بازار افزایش یافته . این سوپرمارکت های مواد غذایی آنلاین از شبکه پست سراسری برای ارسال مواد غذایی بهره می گیرند . در نتیجه می توانند مشتریان و مصرف کننده گان بیشتری را در اقصی نقاط شهر و کشور و حتی فراتر از آن پوشش دهند .

خوردن و آشامیدن جزو نیازهای اساسی و اولیه همه انسان‌ها می باشد . در این راستا سوپر مارکت های تامین مواد غذایی در هر گوشه و کناری در ابعاد و سایزهای مختلف به چشم میخورد .هر جا که محلی برای تجمع مردم باشد حتما مغازه ، قرفه و یا حتی دکه ای را میبینید که در حال فروش برخی مواد غذایی و یا تنقلات در راستای نیاز مردم به خوردن و آشامیدن است .

سوپرمارکت و خواربارفروشی جزو یکی از کسب و کارهای به شدت مورد نیاز است . گسترش فروشگاههای زنجیره ای بزرگ و هایپرمارکت ها هم جلوی راه اندازی سوپر مارکت های کوچک محلی را نگرفته است . سوپرمارکت با حضور مراجعه مشتری به صورت فیزیکی هزینه های زیادی از جمله : تامین فضای تجاری و چیدمان و دکوراسیون و قفسه بندی و کنترل موجودی قفسه و نورپردازی و هزینه های امنیتی جلوگیری از سرقت و نیروی انسانی در سطوح مختلف را دارد . روند تکامل سوپر مارکت ها در ۱۰۰ سال گذشته با سرعت و شتاب بالا در حال تغییر بوده است .

سیر تکاملی خرید از خواربارفروشی به فروشگاههای آنلاین

شاید شما هم  بقالی های کوچک با کالاهای محدود بسته بندی نشده را به یاد داشته باشید که جلوی پیشخوان فروشنده یک ترازوی سنگی هم قرار داشت . شما در مراجعه به بقالی های نه چندان زمان دور فقط دسترسی به تعداد محدودی کالا از جمله : روغن جامد فله ، تخم مرغ ، حبوبات فله ، تنقلات بسته بندی نشده و چیده شده در سینی ، برخی از اقلام خشکبار ، برخی از اقلام مواد لبنی ، شوینده های سنتی ، برنج و …. را داشتید .در آن زمان برای خرید نان به نانوایی ، برای گوشت به قصایی ، برای میوه به میوه فروشی و برای لبنیات به ماست بندی باید مراجعه می کردید .

با گسترش تکنولوژی بسته بندی و ظهور انواع بسته بندی و مواد نگهداری کننده ، محصولات بیشتری با تاریخ مصرف بیشتری به بازار عرضه شد و کم کم وقتی به بقالی ها مراجعه میکردید ، شیر و ماست و پنیر و سبزی بسته بندی شده که تا قبل از آن باید از ماست بندی و سبزی فروشی تهیه می کردید ، را میتوانیستید خریداری کنید . با ظهور فروشگاه های زنجیره ای مانند Wall Mart ,و‌ در ایران ، رفاه و شهروند و اتکا و … کم کم مصرف کنندگان تمامی کالاهای مورد نیاز خود را برای زندگی می‌توانند از این فروشگاهها تهیه کنند . در مراجعه به این فروشگاهها شما از انواع حبوبات ، لبنیات ، میوه و سبزی ، گوشت و مرغ و ماهی ، انواع تنقلات ، انواع نان ، انواع کنسرو و کمپوت تا انواع شوینده و لوازم برقی و لوازم تحریر را می توانید تهیه کنید .

با گسترش علم و تکنولوژی و در راستای آن گسترش شبکه حمل و نقل و پست و گسترش سیستم الکترونیکی بانک ها و گسترش اینترنت و موبایل و کامپیوتر ، کسب و کار ها نیز دچار تغییر شده و خدمات خود را به دنیای مجازی انتقال داده اند .گسترش تکنولوژی الگوی زندگی و مصرف مردم را به شدت تغییر داده است . دیگر نیازی به جستجوی مغازه به مغازه برای پیدا کردن و خرید کالای مورد نظر خود ندارید . فقط کافیست آنرا در اینترنت سرچ کنید تا به شما فروشنده آن را معرفی کند .دیگر نیازی به رفتن و هزینه بنزین و تردد و ترافیک برای خرید از سوپرمارکت ندارید ، تنها کافیست کالای خود را در فروشگاه آنلاین خرید کنید و درب منزل تحویل بگیرید .دیگر نیازی به پرس و جو و نظرخواهی در رابطه با یک کالا و خدمات از اشخاص مختلف نداریم . تنها کافیست نظرات و کامنت های خریداران مختلف را زیر یک محصول بخوانید و تصمیم بگیرید .

پندمی کرونا و سوپرمارکت های آنلاین

پندمی کرونا و قرنطینه باعث رشد تساعدی استفاده از سوپرمارکت های آنلاین شد و رقابت شدیدی بین کسب و کارها برای حضور در اینترنت شکل گرفت . نا آشنا بودن کسب و کارهای کوچک با دانش فنی راه اندازی فروشگاه آنلاین و نبود متخصصان کافی و هزینه بالا و استراتژی های بلندمدت باعث آن شد که از بین چندین میلیون فروشگاه های خرد و کوچک فقط چند فروشگاه و سوپرمارکت بزرگ و قوی در دنیای مجازی اینترنت سردمدار فروش باشند . در بین فروشگاههای خارجی می‌توان از آمازون و علی بابا و علی اکسپرس به عنوان غول های صنعت فروش محصولات غذایی و پوشاک و دیجیتال و غیره یاد کرد ‌و البته فروشگاههای مواد غذای مانند Walmart , Migros , Coop ، Aldi , Denner , Lidl غیره نیز در راستای تکمیل خدمات فروش خود ، سوپرمارکت آنلاین را راه اندازی کرده اند .

ذائقه و الگوی مصرف مردم یک منطقه و کشور نقش عمده ای در استراتژی عرضه کالا در فروشگاهها و سوپرمارکت ها دارد . برای مثال در کشور ایران ، غذاهای بسته بندی شده دریایی از جمله انواع هشت پا و خرچنگ و یا مواد غذایی بسیار تند هندی و یا مواد غذایی متضاد با دین مردم مثل گوشت خوک و اسب و … مورد استقبال عموم قرار نمیگیرد . اما همین مواد غذایی در جوامع دیگر مانند چین به شدت مورد استقبال قرار می‌گیرد . امروزه مهاجرت گسترده مردم از کشورهای مختلف به دلایل مختلف باعث ایجاد تقاضای محصولات غذایی بر مبنای ذائقه مصرفی کشوری که در آن متولد شده اند و زندگی کردند ، شده است .

برای مثال ایرانیان ساکن اروپا و آمریکا و دیگر کشورها همیشه به دنبال راهی برای تهیه مواد غذایی با ذائقه خود از جمله کشک و لواشک و رب گوجه فرنگی و ترشی و زعفران و عرقیجات و تنقلات و شیرینی جات و غیره …. هستند . جمعیت ۷ میلیونی ایرانیان ساکن اروپا و کانادا و آمریکا و جمعیت ۲۰ میلیونی اتباع دیگر کشورهای خاورمیانه در اروپا و کانادا و آمریکا ، تقاضای بسیار بزرگی را برای تامین کالا بر مبنای ذائقه و فرهنگ ایجاد کرده است .

سوپر مارکت گلدن مارت

سوپر مارکت گلدن مارت در راستای تامین و فروش انواع مواد غذایی سوپرمارکتی مورد نیاز ایرانیان و دیگر اتباع خاورمیانه ، خدمات خود را در داخل ایران و اروپا و آمریکا و کانادا از طریق سیستم پست سراسری برای رفاه مصرف کنندگان عزیز ارائه می‌کند .

در سوپر مارکت گلدن مارت میتوانید انواع محصولات غذای از جمله :

 1. انواع نوشیدنی مانند نوشابه و آبمیوه

 2. شیر

 3. چیپس

 4. تخم مرغ

 5. نان

 6. شکلات و آب‌نبات

 7. پنیر

 8. آب معدنی

 9. انواع دخانیات مانند سیگار و تنباکو و فندک

 10. انواع کیک

 11. مواد پروتئینی مانند کالباس و سوسیس

 12. قهوه و نسکافه

 13. ماست

 14. کره

 15. مایع ظرفشویی

 16. شیشه‌پاک‌کن

 17. مایع دستشویی

 18. مایع سفید‌کننده

 19. پودر لباسشویی دستی و ماشینی

 20. روغن سرخ کردنی و جامد و مایع و آفتابگردان

 21. کیسه زباله

 22. دستمال

 23. پوشک یکبار مصرف کودک

 24. انواع سس

25. ساندویچ شرکتی

 26. دسرهای خامه‌ای

 27. بستنی

 28. انواع ماکارونی

 29. انواع بیسکویت

 30. انواع برنج

 31. دونات

 32. انواع چای اعم از کیسه‌ای و بسته‌ای

 33. انواع کنسرو از جمله تن ماهی و کنسرو ذرت

 34. انواع صابون

 35. انواع مربا

 36. نوشیدنی‌های انرژی‌زا

 37. ظروف یکبارمصرف

 38. سفره یکبارمصرف

 39. آرد

 40. تیغ اصلاح یکبار مصرف

 41. آدامس

 42. رشته

 43. انواع شامپو

 44. خمیردندان

 45. رب گوجه فرنگی

 46. سرکه

 47. باتری

 48. ضدعفونی کننده دست

 49. شکر و نمک

 50. مسواک

……و غیره

 را به صورت آنلاین خریداری کنید .

معرفی شرکت

 گلدن مارت تنها پلتفرم بین المللی برندینگ ، بازاریابی ، فروش و تبلیغات کسب و کار پارسی زبانان  از سال ۲۰۱۳ در راستای تامین کالا و خدمات مورد نیاز مردم عزیز به صورت عمده و خرده فعالیت خود را شروع کرده است . دفتر مرکزی گلدن مارت در سوئیس می باشد .گلدن مارت تمامی کالاهای مورد نیاز شما را از اقصی نقاط جهان تهیه و ارسال می کند و همچنین تنها پلتفرم بین المللی تبلیغات کسب و کار شما است . شما می توانید از طریق گلدن مارت کالا و خدمات خود را در ایران ، اروپا ، آمریکا ، کانادا ، چین و دیگر کشورها به فروش جهانی برسانید .

گلدن مارت تنها پلتفرم بین المللی تبلیغات و بازاریابی و فروش و برندینگ پارسی زبانان همراه مطمئن شما در تجارت جهانی .

این مقاله به قلم کیانوش زرین تخت بنیانگذار گلدن مارت کارآفرین و متخصص مارکتینگ و فروش نوشته شده است . استفاده کلی و یا جزئی از این مقاله با درج نام نویسند بلامانع می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *