دانستنی های جنسی

ویتامین های مفید برای اختلال نعوظ

فقدان شواهد علمی قوی مبنی بر اینکه مکمل های ویتامینی می توانند عملکرد نعوظ را بهبود بخشند وجود ندارد. اختلال نُعوظ ED) )اغلب با داروهای تجویزی یا روش های پزشکی قابل درمان است، با این حال، دریافت ویتامین های کافی، چه در رژیم غذایی یا با کمک مکمل های غذایی، یک هدف سالم است. و باید بدانید که قبل از استفاده باید در مورد مصرف ویتامین ها و سایر مکمل ها با پزشک خود صحبت کنید. اگر داروهای خاصی مصرف می کنید، ممکن است لازم باشد از مصرف دوزهای زیاد ویتامین ها احتیاط کنید. مصرف بیش از حد هر چیزی، حتی چیزهای سالم مانند ویتامین، می تواند باعث مشکلات سلامتی شود.

اختلال نُعوظ چیست

اختلال نُعوظ (به انگلیسی: erectile dysfunction، ED) گونه‌ای ناکارآمدی جنسی در مردان است که در آن آلت مردی قادر نیست به وضعیت نعوظ برسد یا در آن حالت باقی بماند؛ بنابراین فرد نمی‌تواند عملکرد رضایت‌بخشی در آمیزش جنسی داشته باشد.

DHEA: دهیدرواپی آندروسترون (DHEA)

DHEA هورمونی است که در غدد فوق کلیوی تولید می شود. این یک تقویت کننده طبیعی هورمون هایی مانند تستوسترون و استروژن است. سطوح پایین DHEA (دهیدرواپی آندروسترون) در برخی از مردان مبتلا به ED یافت می شود.

سیترولین و ال آرژنین

یکی از ویتامین های برای اختلال نعوظ سیترولین است. این یک اسید آمینه است که ممکن است باعث شل شدن رگ‌های خونی شود، مشابه نحوه عملکرد ویاگرا. این ماده پیش ساز آرژنین، اسید آمینه دیگری است که رگ های خونی را گشاد می کند. هندوانه منبعی برای سیترولین است که می توانید از آن به عنوان ویاگرای گیاهی استفاده کنید.همچنین می توانید سیالیس را بررسی کنید که یک داروی تجویزی مورد تایید FDA است که دارای یک ماده دارویی فعال تادالافیل است. این دارو دارای مهارکننده‌های PDE5 است، دسته‌ای از داروهایی که آنزیم فسفودی استراز 5 را مهار می‌کنند. سیالیس با شل کردن شریان‌های خونی منتهی به آلت تناسلی، ED را درمان می‌کند و اجازه می‌دهد خون بیشتری به داخل آن جریان یابد. سیالیس با شل کردن ماهیچه های مثانه، علائم BPH را تسکین می دهد و ادرار کردن را آسان تر می کند.

ویتامین D و ویتامین E

ویتامین D در درجه اول به دلیل نقشش در سلامت استخوان و بیماری های غدد درون ریز مانند دیابت شناخته شده است. محققان پیشنهاد کرده اند که ویتامین D در اثربخشی عملکرد جنسی شما نقش دارد.محققان می گویند: «تحقیقات بالینی اخیر نشان داده اند که سطوح پایین ویتامین D ممکن است به نوعی با بروز اختلالات جنسی، به ویژه اختلال نعوظ مرتبط باشد، حتی اگر همه مطالعات در این مورد موافق نباشند». “این نتایج به دلیل رویکرد انقلابی بالقوه آنها برای درمان اختلال عملکرد جنسی نیاز به تایید دارند.” بررسی پزشکی توسط محققانی که دریافتند سطوح بالاتر 25(OH) ویتامین D به طور قابل توجهی با مقادیر بالای تستوسترون تام و تمام پارامترهای پرسشنامه IIEF مرتبط است. علاوه بر این، سطوح بالاتر تستوسترون به طور معنی داری و مثبت با افزایش سطح عملکرد نعوظ و نمرات IIEF مرتبط بود.در نمونه فرعی که مکمل ویتامین D دریافت کرد، سطح تستوسترون تام و آزاد افزایش یافت و عملکرد نعوظ بهبود یافت. همچنین ویتامین E با افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به آلت تناسلی، نعوظ را بهبود می بخشد.

همچنین ممکن است بخواهید به رابطه بین ویتامین D و منیزیم توجه داشته باشید. منیزیم به آرامش عروق خونی در شرایط عادی کمک می کند. سطوح پایین منیزیم می تواند باعث انقباض رگ های خونی و افزایش فشار خون شود. منیزیم پایین ممکن است از شل شدن کامل ورید آلت تناسلی و در نتیجه اختلال نعوظ جلوگیری کند.

ویتامین B3 (نیاسین)

یک مطالعه جدید نشان می دهد که ویتامین B3 معمولا برای بیماری های عروقی استفاده می شود، یک دوز روزانه ویتامین B3 عملکرد نعوظ را در مردان مبتلا به کلسترول بالا بهبود می بخشد.نتایج نشان می‌دهد که 80 مردی که نیاسین مصرف کردند و مطالعه را با اختلال نعوظ متوسط یا شدید (ED) آغاز کردند، بهبودی در توانایی خود برای حفظ نعوظ گزارش کردند. 80 مردی که یک قرص دارونما مصرف کردند و آنها نیز مطالعه را تنها با ED خفیف شروع کردند، تغییری در علائم نداشتند.نیاسین بیش از حد می تواند باعث مشکلاتی مانند زخم، نقرس، آریتمی و افزایش خطر سکته شود.نیاسین به طور طبیعی در غذاهایی مانند بوقلمون، آووکادو و بادام زمینی یافت می شود.

اسید فولیک (ویتامین B9)

اسید فولیک با تولید اکسید نیتریک و پاسخ نعوظ مرتبط است. اسید فولیک را می توان در داروهای گیاهی مانند پرتقال، سبزیجات سبز برگ، نان، غلات، غلات، پاستا، برنج و لوبیا یافت.

فلز روی

روی به تنظیم سطح تستوسترون در برخی از مردان کمک می کند، که ممکن است به علائم ED کمک کند.اگر در نظر دارید یک داروی طبیعی برای ED مصرف کنید، باید بدانید که آنها – مانند همه مکمل‌های گیاهی – مورد تایید یا تنظیم FDA نیستند. این بدان معناست که شما نمی توانید 100% از قدرت یا خلوص چیزی که می خرید مطمئن باشید.برخلاف داروهای تجویزی ED، درمان‌های طبیعی برای اثبات اثربخشی بالینی لازم نیست. با این حال، مطالعات نشان داده اند که ویتامین ها و مکمل های خاصی باعث افزایش اکسید نیتریک می شوند که به نوبه خود جریان خون را در آلت تناسلی افزایش می دهد. و برخی از ویتامین ها و مکمل ها نیز ممکن است فواید سلامت کلی داشته باشند.

جینسینگ قرمز

جینسینگ کره ای ها سال‌ها برای درمان اختلال نعوظ مورد توجه قرار گرفته است. در یک متاآنالیز از 24 کارآزمایی کنترل شده که شامل 2080 مرد مبتلا به ED بود، محققان دریافتند که جینسینگ “به طور قابل توجهی عملکرد نعوظ را بهبود می بخشد” و “ممکن است یک درمان گیاهی موثر برای ED باشد”، اگرچه آنها هشدار دادند که قبل از آن به مطالعات بیشتری نیاز است تا به طور قطعی انجام شود. اظهار داشت.

ویتامین دی

مطالعه ای در مجله پزشکی جنسی نشان داد که درصد زیادی از مردان مبتلا به ED نیز سطوح پایین ویتامین D دارند. اگر دچار ED هستید، ممکن است بخواهید سطح ویتامین D خود را بررسی کنید. سایر علائم سطح پایین ویتامین D ممکن است آنقدر ظریف باشد که متوجه آن نشوید. با این حال، اگر کمبود شدید ویتامین D دارید، ممکن است درد استخوان یا ضعف عضلانی داشته باشید. سطح ویتامین D را می توان با یک آزمایش خون ساده بررسی کرد و برای اکثر افراد با مکمل اصلاح می شود.یک مطالعه نشان داد که مردانی که کمبود ویتامین D داشتند، 32 درصد بیشتر در معرض مشکلات نعوظ بودند (فارگ، 2016). با توجه به CDC، یک سوم از جمعیت ایالات متحده مقادیر کافی ویتامین D نداشتند.

ویتامین سی

اسید اسکوربیک همچنین به عنوان ویتامین C شناخته می شود که به بهبود جریان خون کمک می کند. جریان خون بر عملکرد نعوظ شما تأثیر می گذارد، بنابراین ویتامین C ممکن است به عملکرد جنسی کمک کند. ویتامین C نمی تواند در بدن ذخیره شود، بنابراین شما باید هر روز به اندازه کافی غذاهای غنی از ویتامین C مصرف کنید. منابع خوب ویتامین C عبارتند از:

میوه های خانواده مرکبات

  • توت ها
  • خربزه
  • آناناس
  • پاپایا
  • گوجه فرنگیها
  • اسفناج
  • کلم بروکلی
  • ویتامین (ویتامین B9)

اسید فولیک (ویتامین B9) با تولید اکسید نیتریک و پاسخ نعوظ مرتبط است. برخی از مطالعات ارتباطی بین کمبود فولات و کمبود نعوظ پیدا کرده اند .

باید بیان شود که شما مراقب هر محصولی باشید که داروی جنسی برای تقویت مردان محسوب می شود یا “مکمل هایی” که ادعا می کنند اختلال نعوظ (ED) را درمان می کنند یا عملکرد جنسی را درست مانند انزال زودرس افزایش می دهند و قول می دهند که به افزایش تعداد اسپرم کمک کنند. طبق گفته سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، بسیاری از این محصولات ممکن است حاوی داروهای تجویزی یا سایر مواد فهرست نشده باشند که می توانند مضر باشند. همیشه قبل از مصرف مکمل ها یا داروهای بدون نسخه از شرکت های داروسازی با پزشک خود مشورت کنید. ED همچنین می تواند نشانه ای از مشکلات دیگر مانند بیماری قلبی یا بیماری قلبی عروقی و دیابت باشد. بنابراین برای سلامت کلی شما مهم است که در مورد ED به پزشک خود بگویید. پزشک شما می تواند مطمئن شود که سطح کلسترول و قند خون شما و همچنین سایر نشانگرهای سلامت را بررسی می کند.

گلدن مارت بهترین پلتفرم برای جستجوی کار بین پارسی زبان آمریکا ،کانادا،اروپا و خاورمیانه می باشد. با ما همراه باشید تا از مزایای آگهی رایگان،تبلیغ کسب و کارخود و دسترسی به مقالات مفید در زمینه تجارت الکترونیک آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *