واردات کالا

بازار جهانی واردات قهوه

واردات قهوه

دانه قهوه دومین کالای پرمعامله در جهان است.با توجه به نیازهای خاص تولید، کشت قهوه فقط در مناطق جغرافیایی خاصی انجام می شود. با این حال، در سراسر جهان معامله می شود و در سراسر جهان به شدت مصرف می شود. واردات قهوه به دلیل مصرف زیاد آن موضوعی مهم و قابل بیان است.

در سال 2020، کارشناسان ارزش بازار قهوه را 465.9 میلیارد دلار آمریکا تخمین زدند که تنها پس از بنزین در رتبه دوم قرار دارد.بازار جهانی واردات قهوه بسیار زیاد است  و هر سال در حال رشد است.در سال 2021، 9 میلیون تن قهوه در سطح جهان معامله شدو این نشان دهنده یک روند صعودی از میانگین 5 میلیون تن در سال 2001 است و گویای این است که صنعت قهوه 2 برابر شده است.

ارزش تجاری قهوه به دلیل محبوبیت آن، فرهنگ کافه داری در جهان، تولید لوازم قهوه و انبوهی از محصولات قهوه که در سراسر جهان تجارت می شود بسیار بالا است.برخی از محصولات ارائه شده در صنعت قهوه عبارتند از: دانه های قهوه، قهوه فوری، قهوه اسپرسو، غلاف قهوه و غیره.با در نظر گرفتن اینکه مصرف کنندگان در سراسر جهان روزانه 2.6 میلیارد فنجان قهوه می نوشند، می توانید به مهم بودن نقش قهوه توجه کنید .

بسیاری از بازارها و مناطق مختلف در تجارت قهوه مشغول هستند. آمریکای لاتین مسئول 70 درصد از تولید قهوه در جهان است و پس از آن آسیا با 20 درصد و آفریقا با 10 درصد قرار دارند.بنابراین، اکنون می دانیم که کدام کشورها قهوه صادر می کنند. ولی ما در ادامه مقاله ما کشورهای وارد کننده قهوه را ذکر خواهیم کرد.

واردات قهوه

10 کشور برتر واردکننده قهوه

در این بخش مقاله، فهرستی از 10 کشور برتر واردکننده قهوه را به ترتیب شرح میدهیم.

1. ایالات متحده آمریکا

اولین کشور وارد کننده دانه قهوه ایالات متحده آمریکا می باشد. ایالات متحده آمریکا در سال 2020 به ارزش 5.67 میلیون دلار قهوه وارد کرد.به دلیل آب و هوا ، ایالات متحده در تولید قهوه خود دارای محدودیت است و درصد زیادی از قهوه خود را وارد میکند.

همچنین با توجه به اینکه 62 درصد از آمریکایی ها هر روز قهوه می نوشند، این محصول باید از جایی تهیه شود. تقاضای زیاد و کمبود تولید داخلی، آمریکا را به برترین واردکننده قهوه در جهان تبدیل کرده است.

2. آلمان

آلمان رتبه دوم را در بین کشورهای برتر واردکننده قهوه در جهان دارد. در سال 2020، آلمان 3.38 میلیون دلار قهوه وارد کرد که این کشور را به کشور پیشرو در واردات قهوه در اروپا تبدیل کرد. به طور خاص، آلمان بزرگترین واردکننده دانه های قهوه سبز در اروپا است. آلمان صنعت بزرگی برای برشته کردن قهوه دارد که آنها را به صادرکننده برجسته قهوه تبدیل کرده است.بازار قهوه آلمان اغلب از برزیل، ویتنام و هندوراس  تامین می شود.

3. فرانسه

در رتبه سوم جهان و در رده دوم اروپا، فرانسه قرار دارد. ارزش واردات قهوه به کشور فرانسه در سال 2020 به 2.88 میلیون دلار رسید.فرانسه دارای یک بازار قهوه بالغ با سابقه غنی در مصرف قهوه است. مانند آلمان، آنها به دلیل واردات دانه قهوه سبز و صنعت برشته کردن قهوه شناخته شده اند.

محصولات قهوه

4. ایتالیا

ایتالیا در رتبه چهارم این لیست قرار دارد. این کشور در سال 2020 به میزان 1.5 میلیون دلار محصولات قهوه وارد کرد. این واقعیت ممکن است تعجب آور نباشد، زیرا قهوه بخشی شناخته شده از فرهنگ ایتالیا است.وقتی به غذا و نوشیدنی در ایتالیا فکر می کنید، ممکن است نوشیدن یک اسپرسو داغ در یک فنجان کوچک به ذهنتان خطور کند.اسپرسو ایتالیایی یک محصول قهوه معروف در سراسر جهان است و به دلیل صادرات قابل توجهی که دارد، واردکننده اصلی قهوه نیز می باشد.

5. کانادا

دومین کشور آمریکای شمالی در لیست ما، کانادا است. کانادا 1.2 میلیون دلار محصولات قهوه در سال 2020 وارد کرد.جالب است بدانیدکه، قهوه و آب لوله کشی رایج ترین نوشیدنی های کانادایی در سال 2020 بوده و 72 درصد کانادایی ها روزانه قهوه می نوشند، جای گرفتن کانادا در رتبه پنجم جای تعجب ندارد.

6. هلند

هلند در سال 2020به میزان 1.18 میلیون دلار قهوه وارد کرد که ششمین واردات قهوه در جهان است.هلند نیز مانند سایر کشورهای اروپایی که در این لیست هستند، بازار واردات و صادرات قهوه بزرگی دارد. هلندی ها با میزان مصرف و تولید بالا، نه تنها قهوه می نوشند، بلکه آن را برشته و صادر می کنند.

7. ژاپن

اولین کشور آسیایی در لیست ما ژاپن است که در سال 2020،به میزان 1.17 میلیون دلار قهوه وارد کرده است.افزایش مصرف قهوه در ژاپن در سال های اخیر نشان دهنده تغییر ترجیح از چای به قهوه است. ژاپن با تعداد کمی تولیدکنندگان محلی، به شدت به واردات محصولات قهوه در سراسر جهان متکی است. ژاپن قهوه وارد می کند، به ویژه از ویتنام، و همچنین ژاپنی ها علاقه زیادی به قهوه فوری نشان داده اند.

8. اسپانیا

اسپانیا با ارزش واردات 1.01 میلیون دلار، هشتمین واردکننده بزرگ قهوه در جهان در سال 2020 بود.اسپانیا به یک فنجان قهوه خوب معروف است و دلیل خوبی هم دارد: 87٪ از جمعیت اسپانیا قهوه می نوشند و 70٪ روزانه قهوه مصرف می کنند.بر خلاف مردم ژاپن محصولات قهوه فوری در اسپانیا مورد علاقه نیست. جالب اینجاست که اسپانیا در حال تبدیل شدن به بزرگترین بازار جهان برای دانه های قهوه بدون کافئین است.

9. انگلستان

به دلیل عشق شناخته شده انگلیسی ها به چای، ممکن است انتظار نداشته باشید که بریتانیا در لیست 10 واردکننده برتر قهوه ما قرار گیرد.اما درجایگاه نهم بریتانیا قرار گرفت. ارزش واردات قهوه بریتانیا در سال 2020 به 1.00 میلیون دلار رسید.

10. سوئیس

آخرین اما نه کم اهمیت ترین ارزش واردات قهوه در سال 2020، سوئیس است. سوئیس 855000 دلار آمریکا را به ارمغان آورد و آن را در رتبه دهم جهان قرار داد.مانند سایر کشورهای اروپایی، بازار سوئیس برای محصولات قهوه معتبر، ارزش قائل است. همچنین علاقه زیادی به قهوه ارگانیک دارند.

واردات قهوه

4 فواید واردات قهوه از کشورهای دیگر

در اینجا چند دلیل اصلی وجود دارد که ممکن است بخواهید قهوه را از کشورهای دیگر وارد کنید:

1. تنوع بیشتر

با وارد کردن محصولات قهوه، می‌توانید به تنوع بیشتری نسبت به آنچه در بازارهای محلی موجود است دسترسی داشته باشید.و اگر بتوانید تنوع بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهید، می توانید به بازارهای بیشتری در سطح جهانی بفروشید.

2. کیفیت بهتر

شاید شما در کشوری زندگی می کنید که محصولات قهوه عالی تولید نمی کند. با وارد کردن قهوه با کیفیت به کشور خود می توانید سود زیادی کنید.همچنین می توانید قهوه ارگانیک مرغوب و با کیفیت را به کشور خود وارد کنید.

3. کم دردسر

شما می توانید با وارد کردن محصولات با کیفیت بهترین قهوه جهان را برای مشتریان خود تهیه کنید.

4. قیمت های عالی

با خرید جهانی برای محصولات قهوه خود، می توانید بهترین قیمت ها را مقایسه کرده و تهیه کنید. شما می توانید با پایین نگه داشتن هزینه های خود، کسب و کار خود را ارتقا دهید.

با فروش محصولات خود درگلدن مارت، کل فرآیند شما، از خرید تا فروش، ساده و بدون دردسر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *