سیمان

در بازار جهانی سیمان چه می گذرد؟

بازار سیمان

تقاضای جهانی سیمان در سال 2020 بیش از 18 میلیون تن محاسبه شده و در حال حاضر بازار آن نیز رو به پیشرفت است. در زمان کرونا که بسیاری از کار ها کم شده و ساختمان سازیهای مختلف نیز تعطیل شده بود، تقاضای این محصول افت کرد. اما در یک سال گذشته که اوضاع کمی بهتر شده است، دوباره به رشد عرضه و تقاضای این محصول رسیده ایم و پیش بینی میشود در 5 سال آینده، شاهد رشد 3 درصدی در بازار آن باشیم.

یکی از موضوعات مهم که برای تولید کنندگان اهمیت زیادی دارد، قیمت سیمان است که باید آن را با قیمت پایین تری تهیه کنند تا بتوانند سود بیشتری در پروژه های خود داشته باشند. اما به دلیل شیوع بیماری کرونا، تولید این محصول به شدت کاهش داشته است و به همین دلیل قیمت آن در یک سال اخیر کمی بیشتر شده است.

نرخ ها در بازار سیمان، در ماه‌های گذشته به صورت صعودی در حال افزایش است. این افزایش قیمت صنایع زیادی را تحت تاثیر خود قرار میدهد. گزارش ها حاکی از این است، که نرخ سیمان در دنیا، بیشتر از ۶ درصد رشد بالاتر رفته است. کارخانه های تولید کننده سیمان، علت این افزایش قیمت را بالاتر رفتن نرخ مواد اولیه گزارش دادند.

پیش بینی قیمت در بازار سیمان در سال 2022

مطابق با پیش بینی های انجام شده در بازار سیمان، در سال آینده نیز قیمت سیمان افزایش پیدا خواهد کرد. دلیل این مورد، سرمایه‌گذاری بسیار بالای کشورهای صنعتی برای توسعه زیرساخت‌هاست. دلیل این امر، این است که بسیاری از کشورهای جهان برای پساکرونا طرح هایی آماده کرده اند تا در کنار تولید شغل گردش مالی و افزایش درآمد نیز به همراه داشته باشد.

دولت چین برنامه 5 ساله ای برای ساخت چندین جاده و فرودگاه برنامه ریزی کرد. در حقیقت ، دولت چین نخستین کشوری بود که طرح زیرساخت ها را به تصویب رسانید. این برنامه میتواند راه برای خروج از بحران اقتصادی کرونا باشد.

به دلیل راه اندازی طرح توسعه زیرساخت ها در دولت بایدن، پیش بینی میشود که تقاضای جهانی سیمان بیشتر از 2 درصد در سال افزایش پیدا کند. این مورد، سبب افزایش قیمت خواهد شد.

بیشتر سازمان های جهانی معتقداند که شرکت های خصوصی بعد از کرونا با مشکلات مالی رو به رو خواهند شد. وظیفه ایجاد شغل و طراحی پروژه بر عهده دولت ها میباشد. به همن دلیل، برنامه های مشابهی در سایر کشورها نیز در حال تصویب است. به همین دلیل این افزایش قیمت را در بازار سیمان خواهیم داشت.

جالب ترین و جدیدترین اخبار و آموزش های تجاری، بازرگانی و بین المللی را تنها در مجله گروه بازرگانی گلدن مارت دنبال کنید.

خرید سیمان از گلدن مارت

1 دیدگاه در “در بازار جهانی سیمان چه می گذرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *